tradzik

Trądzik różowaty to ostra odmiana trądziku, która nie tylko jest uciążliwa w codziennym życiu, ale również wpływa w sposób negatywny na nasz wygląd. To prowadzi do niskiej samooceny, kompleksów, złego samopoczucia oraz niezadowolenia z siebie. Najistotniejsze w leczeniu jest znalezienie konkretnej przyczyny powstawania trądziku i na jej wyeliminowaniu. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się choroby.

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry twarzy, której podłożem są zaburzenia naczyniowe i łojotokowe. Szacuje się, że dotyka około 15% populacji i najczęściej występuje u kobiet dojrzałych po 35. roku życia. Mężczyźni rzadziej cierpią na trądzik, jednakże przebieg choroby w ich przypadku jest zdecydowanie cięższy.

Przyczyny i objawy choroby

Przyczyny pojawienia się trądziku różowatego mogą mieć bardzo różne podłoże, dlatego często bywa tak, że lekarze dermatolodzy nie są w stanie poddać pacjenta szybkiemu i skutecznemu leczeniu, a polegają na technice prób i błędów. Trądzik różowaty może być uwarunkowany genetycznie. Uważa się również, że najbardziej narażone na wystąpienie choroby są osoby o jasnej karnacji oraz cerze naczyniowej, tłustej lub mieszanej. Nadmierne wytwarzanie łoju przez gruczoły łojowe szczególnie wpływa na wystąpienie choroby. Rozwojowi trądziku różowatego sprzyja łojotokowe zapalenie skóry, przebyty ostry trądzik młodzieńczy oraz nadciśnienie tętnicze. Na powstanie choroby nie są obojętne także czynniki zewnętrzne, takie jak dieta obfita w pikantne przyprawy, alkohol, alergeny, zakażenia bakteryjne, narażenie na ekstremalne warunki pogodowe (zbyt niska lub wysoka temperatura), promieniowanie UV, stres i zaburzenia hormonalne.

Trądzik różowaty rozwija się w trzech etapach:

  1. na samym początku pojawiają się wykwity rumieniowe zlokalizowane głównie w środkowej części twarzy, zwykle występują w wyniku sytuacji stresowych lub przez podwyższoną temperaturę powietrza. Można odczuwać pieczenie i napięcie skóry;
  2. następstwem nieleczonego rumienia jest pojawienie się teleangiektazji, czyli sieci popękanych naczyń krwionośnych, nazywanych potocznie “pajączkami”. Dodatkowo wykwity rumieniowe nasilają się, aż w końcu pozostają trwale na skórze;
  3. w wyniku zignorowania powyższych, następują zmiany skórne w postaci krostek, grudek i nierówności, a skóra staje się widocznie pogrubiona. Pojawia się również suchość i pieczenie w okolicach powiek.

Jak leczyć?

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą, której nie sposób leczyć domowymi sposobami. Konieczna jest wizyta u wykwalifikowanego dermatologa, który doradzi odpowiednią metodę leczenia. Zapytaliśmy więc specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jak skutecznie pozbyć się trądziku. Dowiedzieliśmy się, że nie ma jednego, uniwersalnego remedium na tę chorobę, a leczenie jest dobierane indywidualnie, jednakże najbardziej skuteczne jest połączenie odpowiednich leków i zabiegów proponowanych przez medycynę estetyczną oraz przestrzeganie diety. Leczenie może być długotrwałe, ponieważ ma związek ze znalezieniem przyczyny, która nie zawsze jest oczywista. Jednakże, gdy zareaguje się w odpowiedniej fazie rozwoju choroby, tym łatwiejsza i prostsza będzie do wyleczenia. Na samym początku leczenia najważniejsza jest analiza zmian skórnych, która jest fachowo przeprowadzana za pomocą Obrazowania 3D Link m.in. w klinice Bieńkowscy. Tam zostaje dobrana indywidualnie terapia oraz włączona specjalna pielęgnacja skóry dzięki na przykład kosmetykom Universkin Link.

Eksperci podkreślają istotną rolę, którą pełnią w leczeniu trądziku specyficzne zabiegi medycyny estetycznej, a są to między innymi laseroterapia i fotomodulacja LED.

Więcej informacji o zabiegach pomagających w walce z trądzikiem różowatym znajdziesz na stronie internetowej Bieńkowscy Clinic. Pytaj także o szczegóły w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/12/tradzik-e1544535108575.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/12/tradzik-420x280.jpgBeauty WomenZdrowieleczenie,trądzik,zdrowieTrądzik różowaty to ostra odmiana trądziku, która nie tylko jest uciążliwa w codziennym życiu, ale również wpływa w sposób negatywny na nasz wygląd. To prowadzi do niskiej samooceny, kompleksów, złego samopoczucia oraz niezadowolenia z siebie. Najistotniejsze w leczeniu jest znalezienie konkretnej przyczyny powstawania trądziku i na jej wyeliminowaniu. Sprawdź,...