kobieta

Każde nasze ubranie szyte jest z wybranego rodzaju tkaniny. Obecnie w sklepach z materiałami znaleźć możemy ogromny wybór rozmaitych produktów, w których naprawdę można się pogubić. Każda kobieta, która nie decyduje się na zakup gotowych ubrań powinna wiedzieć, jakie mamy rodzaje tkanin oraz czym się one charakteryzują. Pozwoli to wybrać materiał idealny, który w danym przypadku sprawdzi się po prostu doskonale.

W sklepach takich, jak Odonati znaleźć można materiały nie tylko polskich, ale również zagranicznych sprzedawców. Prawdziwym hitem są te importowane z Włoch, które cechują się niezwykle wysoką jakością. Warto pamiętać, że im lepsza tkanina, tym wyższa jej cena. Nie zawsze jednak warto oszczędzać. Jakość idzie bowiem w parze z trwałością oraz walorami estetycznymi.

Tkaniny dzieli się, biorąc pod uwagę między innymi splot włókien. Opierając się na tym kryterium, wyróżnia się splot:

  • płócienny;
  • skośny;
  • atłasowy.

Splot płócienny obejmuje takie tkaniny, jak:

  • batyst;
  • flanela;
  • szyfon.

Flanela to tkanina niezwykle miękka i lekka. Ceniona jest przede wszystkim za to, że zapewnia przyjemne ciepło. Chętnie sięgamy po nią zimą – jest idealna na pościel. Sprawdza się także w przypadku piżam. Batyst to z kolei tkanina niezwykle cienka i przezroczysta. Charakteryzuje się niezwykłą lekkością, co sprawia, że przepięknie się układa. To tkanina idealna, jeśli szukamy materiału, z którego uszyć można spódniczki, sukienki oraz tuniki. Sprawdza się także w przypadku apaszek.

Splot skośny to takie tkaniny, jak:

  • jeans;
  • jodełka;
  • gabardyna.

Gabardyna to tkanina dość mało znana. Większość z nas w ogóle nie kojarzy jej nazwy. To materiał dość gruby i naprawdę bardzo mocny. Jest niezastąpiony w produkcji płaszczy, garsonek oraz garniturów. To po nią sięga się wówczas, gdy szyje się galowe mundury żołnierzy zawodowych. Gabardynę najczęściej produkuje się z wełny. Spotkać można jednak również gabardynę z włókien bawełnianych.

Splot atłasowy to przede wszystkim satyna. Jest to tkanina niezwykle gładka i bardzo delikatna. Uważana przez wiele osób za jedną z bardziej szlachetnych. Charakteryzuje się delikatnym połyskiem, który dodaje jej ogromnego uroku.

Wymienione rodzaje tkanin to oczywiście to wszystko, co można znaleźć w dobrych sklepach z tkaninami. To jedynie najciekawsze typy, które z pewnością warto poznać bliżej i mieć na uwadze wówczas, gdy szukamy materiału na płaszcz, sukienkę czy piżamkę.

Sprawdź sklep z tkaninami Odonati

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/10982375_l-1200x903.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/10982375_l-420x316.jpgBeauty WomenLifestylebawełna,odzież,szycie,tkaninyKażde nasze ubranie szyte jest z wybranego rodzaju tkaniny. Obecnie w sklepach z materiałami znaleźć możemy ogromny wybór rozmaitych produktów, w których naprawdę można się pogubić. Każda kobieta, która nie decyduje się na zakup gotowych ubrań powinna wiedzieć, jakie mamy rodzaje tkanin oraz czym się one charakteryzują. Pozwoli to...