Odchudzanie to bardzo żmudny proces, który wymaga wiele cierpliwości oraz ścisłego przestrzegania podstawowych założeń. Redukcja masy ciała polega bowiem na ścisłym realizowaniu planu dietetycznego i treningowego. Jak zatem odchudzać się z głową? Jak utracić kilogramy trwale i bez uszczerbku na zdrowiu? Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Najważniejsza jest dieta

Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa skutecznego odchudzania. Aby dieta prowadziła do utraty zbędnych kilogramów, powinna zapewniać deficyt kaloryczny, czyli dostarczać mniej kalorii niż wynika to z dziennego zapotrzebowania organizmu. Najbezpieczniejszy jest deficyt rzędu 300 – 400 kalorii, który uzyskać można zarówno poprzez odpowiednie skomponowanie diety, jak i wzmożoną aktywność fizyczną.

Zdrowa dieta odchudzająca powinna dostarczać odpowiedniej ilości mikro – i makroskładników. Idealne proporcje to 50 – 60% węglowodanów, 20% białka i 20 – 30% tłuszczu. Jakie są najczęściej popełniane błędy dietetyczne? Jednym z nich jest ciągłe podjadanie i bagatelizowanie ilości kalorii, które zawarte są w pozornie niewinnych przekąskach. W ciągu dnia z łatwością może uzbierać się nawet kilkaset nadprogramowych, niepostrzeżenie spożytych kalorii.

Drugim zasadniczym błędem jest zbyt restrykcyjne ograniczenie spożywanych kalorii. Efekt? Organizm w ramach dostosowania do znacznego niedoboru kalorii, zaczyna magazynować tkankę tłuszczową – czyli brak jest postępów odchudzania.

Tabletki na odchudzanie – brać czy nie?

Proces odchudzania warto wspomagać odpowiednimi suplementami. Mowa zarówno o preparatach witaminowych, które uzupełniają ewentualne niedobory pokarmowe, ale także o suplementach bezpośrednio wpływających na odchudzanie. Tabletki na odchudzanie zawierają najczęściej naturalne substancje roślinne, które działają na wiele aspektów odchudzania:

– działają delikatnie moczopędnie, umożliwiając usuwanie nadmiaru wody
– oczyszczają organizm z nadmiaru toksyn
– wpływają na nasilenie procesu lipolizy, czyli uwalniania kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej w celu pozyskania z nich energii
– zapewniają uczucie sytości
– ograniczają wchłanianie tłuszczu w przewodzie pokarmowym
– normalizują poziom glukozy we krwi, zapobiegając niekontrolowanym napadom głodu

Jak widać, tabletki na odchudzanie to doskonałe wsparcie procesu walki z nadprogramowymi kilogramami. Warto jednak mieć na uwadze, że same tabletki nie zapewnią skutecznego odchudzania – podstawą jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, a tabletki są doskonałym uzupełnieniem.
Tabletki na odchudzanie, więcej o skutecznych tabletkach możesz dowiedzieć się np tutaj: https://www.apo-discounter.pl/odchudzanie-tabletki-na-odchudzanie-c-257_273_1133.html

Aktywność fizyczna – dla odchudzania, dla zdrowia

Regularny ruch to jeden z najtańszych i najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie, ale także na profilaktykę wielu chorób. Warto zatem wypracować nawyk codziennego treningu. Nie musi to być bardzo intensywny wysiłek – najzdrowszy jest umiarkowany ruch. Najważniejsze, aby treningi były regularne i sprawiały radość. Jeśli rodzaj aktywności fizycznej dostosowany jest do naszych preferencji i upodobań, wtedy na pewno się nie znudzi i każdy trening będzie wyczekiwany. Z pewnością przyspieszy to proces odchudzania i ujędrni całe ciało, które po zakończonej redukcji tkanki tłuszczowej będzie nienagannie wyglądało.

Nie zapominajmy przede wszystkim o czasie. Odchudzanie to nie proces, który można wykonać w miesiąc. Zbyt szybkie i gwałtowne zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest zdrowe i grozi wielkim efektem yo-yo. Trzeba myśleć o odchudzaniu bardziej jak o zmianie stylu życia, żywienia i myślenia a poprawa sylwetki przyjdzie sama. Żadne tabletki na odchudzanie nie zastąpią odpowiedniego traktowania swojego ciała. Dieta, aktywność fizyczna i ewentualne wspomaganie w postaci wyżej wymienionych tabletek.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/utratawagi-1200x801.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/04/utratawagi-420x280.jpgBeauty WomenOdchudzanieodchudzanie,styl życia,suplement diety,zdrowieOdchudzanie to bardzo żmudny proces, który wymaga wiele cierpliwości oraz ścisłego przestrzegania podstawowych założeń. Redukcja masy ciała polega bowiem na ścisłym realizowaniu planu dietetycznego i treningowego. Jak zatem odchudzać się z głową? Jak utracić kilogramy trwale i bez uszczerbku na zdrowiu? Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne? Najważniejsza jest dieta Odpowiednio...