suszenie

Jeśli chcesz mieć piękne, zadbane i zdrowe włosy, musisz zacząć troszczyć się o nie podczas mycia i suszenia. Następnie skompletuj odpowiednie przyrządy i kosmetyki, dzięki którym Twoje włosy staną się jeszcze bardziej zadbane.

Zanim przejdziemy do suszenia

Jeśli myślisz, że włosy można umyć byle jak, oby tylko położyć na nie dobry szampon i i odżywkę, to jesteś w dużym błędzie. Przede wszystkim zacznij od ustalenia, ile razy w ciągu tygodnia Twoje włosy potrzebują kąpieli. Druga sprawa to dopasowanie kosmetyków do swoich potrzeb. Zanim znajdziesz odpowiedź na to pytanie, musisz zastanowić się, jaki masz typ włosów i skórę głowy. Inne wymagania ma skóra tłusta czy mieszana ze skłonnością do łojotoku, a inne przesuszona. Tak samo włosy. Mogą być kruche, grube czy kręcone, które charakteryzują się wysokim stopniem porowatości i potrzebują specjalnego szamponu. Każde z nich należy traktować z odpowiednią troską.

Drugie istotne znaczenie ma obecny stan Twoich włosów. Być może niedawno farbowałaś włosy lub brałaś leki, które osłabiły ich strukturę. A może straciłeś trochę włosów na skutek przedłużającego się stresu?

Ręcznik 50×90 – ciepły otulacz na włosy

Zanim zaczniesz suszyć włosy, nałóż na nie maseczkę lub odżywkę. Aby wzmocnić działanie kosmetyku, możesz przykryć głowę ręcznikiem i potrzymać w takim otulaczu włosy przez kilka minut. Jeśli nie chcesz nakładać żadnego kosmetyku, to i tak warto osuszyć włosy, aby nie suszyć bardzo mokrych kosmyków. Do tego celu najlepiej przydaje się niewielki ręcznik 50×90. Nie za duży i mnie za mały, aby dobrze okryć całą głowę i włosy.

Jaki ręcznik wybrać, który będzie najlepszy? Oprócz tego, że będzie to ręcznik50x60 musisz też zadbać oto, aby był dobry jakościowo. Przede wszystkim powinien dobrze chłonąc wodę i szybko schnąć. Nie zaszkodzi oczywiście, jakby był zrobiony na bazie tkaniny bawełny czy bambusa. Niektórzy wybierają specjalne ręczniki turbany do osuszania, które są specjalnie uformowbane i gotowe do użytku. Jeśli jednak nie szukasz innowacyjnych rozwiązań, zdecydowanie wystarczy Ci ręcznik 50×90 bawełniany, który pomoże szybciej wyschnąć Twoim włosom.

Suszenie włosów to podstawa pielęgnacji

Najlepiej zostawić mikre włosy do wysuszenia naturalnego. Osoby w krótkimi włosami mają zdecydowanie lepiej. Dłuższe włosy schną bardzo długo i przy okazji od mokrych włosów może być zimno. Na dodatek możesz zamoczyć poduszkę, jeśli zdecydujesz się iść spać z mokrą głową.

Jeśli są to dla Ciebie zbyt duże przeszkody, albo prostu wolisz suszyć włosy i chcesz je wymodelować, zdecyduj się na zakup odpowiedniej suszarki. Urządzenie powinno mieć przynajmniej dwa strumienie powietrza – cieplejszy i chłodniejszy, aby dopasować go do swoich włosów. Ważne jest także to, aby dopasować siłę strumienia powietrza. Zbyt mocny będzie zanadto wysuszał i targał włosy, dlatego te bardziej kruche staną się jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia ich struktury.

Co jeszcze warto wiedzieć o suszeniu włosów?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby trzymać suszarkę przynajmniej 20 cm od głowy. Zapewnisz w ten sposób swoim włosom bezpieczne suszenie. Druga ważna zasada to osuszanie poszczególnych pasm od nasady po końce, czyli strumieniem powietrz z góry na dół.

Warto tez podzielić włosy na części i suszyć je partiami. Możesz zapiąć je spinkami czy zawiązać wstążki, jeśli masz dłuższe włosy. Korzystając z tego sposobu najlepiej kierować strumień powietrza od szyi w górę. Zmiana kierunku suszenia jest wskazana, aby nie przesuszać nadmiernie jednego miejsca.

Na końcu suszenia warto zmienić temperaturę na chłodną, co wpłynie na sprężystość włosów. Bardzo dobrym dodatkiem do suszarki jest dyfuzor, który rozprasza ciepłe powietrze po całej głowie. Dzięki temu chroni strukturę włosów przed uszkodzeniem.

Suszenie to podstawa, ale zwróć również uwagę na mycie. Te dwa czynniki plus odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne zapewnią Ci wyjątkowe efekty, które zobaczysz niebawem. Piękne, zdrowe i lśniące włosy – to jest jak najbardziej możliwe.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręczniki-50x90-suszenie.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręczniki-50x90-suszenie-420x284.jpgBeauty WomenWłosykobieta,porady,uroda,włosyJeśli chcesz mieć piękne, zadbane i zdrowe włosy, musisz zacząć troszczyć się o nie podczas mycia i suszenia. Następnie skompletuj odpowiednie przyrządy i kosmetyki, dzięki którym Twoje włosy staną się jeszcze bardziej zadbane. Zanim przejdziemy do suszenia Jeśli myślisz, że włosy można umyć byle jak, oby tylko położyć na nie dobry...