ciąża

Dzięki temu, że kobieta w ciąży zdecyduje się na właściwą suplementację, będzie mogła przebyć ciąże właściwie, a także wspomoże rozwój swojego niemowlaka. Bez żadnych problemów odbywał się będzie rozwój mózgu dziecka, będzie ono chronione przed infekcjami, astmą oraz autyzmem i ADHD.

Podczas ciąży bardzo łatwo przegapić niedobory pewnych składników mineralnych. Dziecko w zasadzie rodzi się zdrowe. Otrzymuje 10 punktów w skali Apgar. Skutki niedoborów zazwyczaj ujawniają się, gdy maluszek osiąga pierwszy rok życia, albo nawet później, już w życiu dorosłym.

Czego kobiecie w ciąży najbardziej brakuje?

Głównymi składnikami, których kobiecie w ciąży najbardziej brakuje są kwas foliowy, witamina D3, jod, kwasy DHA, żelazo. Ważne jest, aby zażywała suplementy dla kobiet w ciąży, które właśnie te składniki będą zawierały. Dzięki temu, będzie można na bieżąco uzupełnić braki witamin i minerałów w organizmie.

Kwas foliowy

Dzięki temu, że kobieta będzie dbała o odpowiedni poziom kwasu foliowego w swoim organizmie, będzie mogła zapobiec rozwojowi schorzeń cewy nerwowej. Kwas foliowy jest również niezbędny do prawidłowej pracy mózgu i rozwoju intelektualnego dziecka. Najważniejsze jest, aby kobieta rozpoczęła przyjmowanie tego składnika już na etapie planowania ciąży. Najlepiej już pół roku wcześniej.

Kwasy DHA

Kwasy DHA zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu. Wpływają również na prawidłowy rozwój mózgu i na późniejszą inteligencję dziecka. Odpowiednia ilość tych kwasów w kobiecym organizmie podczas ciąży zmniejszy ryzyko wystąpienia astmy u dziecka.

Witamina D3

Witamina D3 ma udowodniony naukowo wpływ na przebieg ciąży. Jeżeli jej stężenie w organizmie będzie prawidłowe, ciąża będzie się rozwijała prawidłowo. Wpływa ona również na rozwój samego dziecka. Wpływa na jego inteligencję, układ nerwowy, a także zmniejsza podatność na infekcję i ryzyko pojawienia się u malucha astmy.

Jod

Niedobory jodu są częstą przyczyną wystąpienia opóźnienia intelektualnego u dziecka i wpływają na nieprawidłowy rozwój psychoruchowy maluszka.

Żelazo

Niedobory żelaza u kobiet w ciąży mogą spowodować pojawienie się niedokrwistości, której konsekwencje są bardzo poważne zarówno dla dziecka, jak i matki.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/ciaza-kobieta-dziecko.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/ciaza-kobieta-dziecko-420x278.jpgBeauty WomenZdrowieciąża,dzieci,kobieta,matka,zdrowieDzięki temu, że kobieta w ciąży zdecyduje się na właściwą suplementację, będzie mogła przebyć ciąże właściwie, a także wspomoże rozwój swojego niemowlaka. Bez żadnych problemów odbywał się będzie rozwój mózgu dziecka, będzie ono chronione przed infekcjami, astmą oraz autyzmem i ADHD. Podczas ciąży bardzo łatwo przegapić niedobory pewnych składników mineralnych....