sukienka

Nawet w tekstach autorów piosenek lub też w wierszach sukienki (nie wiadomo dlaczego najczęściej niebieskie lub w kwiaty) pojawiają się jako synonimy kobiecości, zwiewności i pewnego rodzaju ulotnego uroku. I pomimo tego że emancypacja wywalczyła kobietom spodnie, to jednak właśnie w sukienkach wyglądamy najlepiej, podkreślamy figurę i przykuwamy spojrzenia.

Różnorodność i fasonów, i materiałów pozwala nosić sukienki cały rok i dobrać idealny fason do figury w taki sposób, by podkreślać to, co chcemy lub ukryć co nieco. Po drugie, najczęściej taką kreację zakładamy na ważne uroczystości takie jak wyjście do teatru, a w wersji bardziej eleganckiej na urodziny, wesele lub komunię, a przecież sukienka to pomysł na każdą pogodę nawet bez specjalnej okazji.

W feerii barw i kolorów

Półki sklepowe pękają w szwach od ilości sukienek, mimo że na ulicach nie widać, żeby większość kobiet nosiła je na co dzień. Najchętniej po zwiewne fasony sięgamy latem, kiedy i pogoda i biurowy dress code stają się bardziej przyjazne lekkim sukienkom w pastelowych kolorach. A przecież szczególnie właśnie wtedy lubimy mieć w szafie całą paletę modeli w różnych wzorach i barwach. W propozycjach na letnie dni i wieczory mamy sukienki na co dzień, na mniej lub bardziej zobowiązujące wyjścia i na wielkie uroczystości. Obok modeli koronkowych, które podkreślają dziewczęcą naturę powinniśmy w szafie znaleźć kroje bardziej uniwersalne – takie, które ubierzemy na każdą okazję. Na randkę czy spotkanie ze znajomymi przyda się fason asymetryczny podkreślający kobiece kształty.

Pewniakiem w szafie jest nieśmiertelna „mała czarna” – klasyczna, elegancka, ale pozwalająca dodatkami wyczarować kreację i oficjalną, i na całonocną imprezę. Ta klasyczna sukienka jest elementem obowiązkowym każdej kobiecej garderoby, nawet jeśli nie obowiązuje nas sztywny biurowy strój, szkolna gala, czy urzędowy dress code.

kobieta na rowerze

Zwiewna na lato

Upalne miesiące to okazje do wielu uroczystości, jak i oczywiście sezon na urlopy i długie spacery. To wszystko zachęca do ubierania się w sukienki na co dzień. Na rodzinnych spotkaniach pięknie prezentują się modele koktajlowe do kolana lub krótsze we wszystkich kolorach tęczy. Na co dzień idealnie sprawdzają się lekkie zwiewne kreacje w jaśniejszych barwach. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo i fasony – od mini do maxi, i desenie – od gładkich, przez cieniowane, aż po motywy zwierzęce czy kwiatowe są zawsze modne.

Sukienki pozwalają na eksponowanie kobiecości i wyróżnianie się z tłumu wielbicielek spodni. Pozwalają w dużej mierze optycznie wysmuklić sylwetkę, podkreślić talię, ukryć biodra lub wyeksponować piersi. Idealnie dobrany fason pozwoli nam dzięki cięciom, zakładkom, kolorom i materiałom stworzyć wrażenie takiej figury, o jakiej marzymy. Co najważniejsze – spodnie i bluzka takiej możliwości nigdy nam nie dadzą.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-w-bialej-sukience-1200x800.pnghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-w-bialej-sukience-420x280.pngBeauty WomenModakobieta,moda,sukienkaNawet w tekstach autorów piosenek lub też w wierszach sukienki (nie wiadomo dlaczego najczęściej niebieskie lub w kwiaty) pojawiają się jako synonimy kobiecości, zwiewności i pewnego rodzaju ulotnego uroku. I pomimo tego że emancypacja wywalczyła kobietom spodnie, to jednak właśnie w sukienkach wyglądamy najlepiej, podkreślamy figurę i przykuwamy spojrzenia. Różnorodność...