kobieta

Nasze ciało na przełomie zmiany temperatur przechodzi przez pewnego rodzaju szok termiczny. W klimacie umiarkowanym narażamy skórę na czynniki atmosferyczne powiązane ze zmiennymi porami roku. Przede wszystkim wpływ na to mają spadki temperatury zimą i nagłe jej przyrosty latem. Przez to skóra staje się bardzo wysuszona. Dlatego o jej nawilżenie powinniśmy dbać przez cały rok. Pomogą nam w tym na pewno ogólnie dostępne kremy, balsamy oraz sera nawilżające. Musimy dbać o to, aby nasza skóra zachowała swoją elastyczność jak najdłużej. Jeżeli za każdym razem narażamy ją na suche powietrze to staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku, a co gorsza szybciej się starzeje. Powinniśmy otaczać ją szczególną opieką przez całe życie.

Przyczyny suchej skóry

Już od narodzenia matka dba o skórę swojego maleństwa. Pielęgnuje ją zarówno w trakcie kąpieli, jak też po. Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa. Dlatego należy nawilżać ją ze szczególnością. Podobnie w dalszych etapach naszego życia, mimo że warstwa naskórka jest już bardziej odporna to jesteśmy poddawani coraz większym próbom ze strony otoczenia.

 • Najbardziej do zmiany właściwości nawilżenia w skórze przyczynia się słońce, gdyż promieniowanie UV powoduje zmiany nie tylko w wierzchnich warstwach, ale również dalej.
 • Częste wizyty na solarium to kolejne powody przesuszania skóry, za przyczyną sztucznego promieniowania lampami UV.
 • Wizyty na basenie, a zwłaszcza kontakt z chlorem sprawia, że skóra ulega przesuszeniu.
 • Zima i niskie temperatury przesuszają ciało. Dodatkowo przebywając przez cały dzień w klimatyzowanych pomieszczeniach z suchym powietrzem, następnie wychodzimy na mróz.
 • Także depilacja wysusza, a w skrajnych przypadkach podrażnia naszą skórę, u mężczyzn golenie.
 • Wyczerpujące treningi siłowe lub fitness.

Właściwości suchej skóry

Sucha skóra ma swoje wady i zalety. Na pewno nie grozi nam nadmiar sebum. Wręcz przeciwnie zimą musimy ją natłuszczać, a latem nawilżać. Bez odpowiednich kosmetyków ani rusz. Na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków do suchej skóry, ale najpierw musimy scharakteryzować jej właściwości. Na początku trzeba zastanowić się, czy nasza skóra jest sucha, czy zwyczajnie odwodniona. Oto kilka cech rozpoznawczych suchej skóry:

 • Skóra zaróżowiona, z widocznymi naczynkami,
 • Chropowata i szorstka,
 • Skóra napięta i podrażniona,
 • Utrata elastyczności i miękkości,
 • Delikatne zmarszczki.

Pielęgnacja suchej skóry

Naszą skórę możemy nawilżać na dwa sposoby zarówno od wewnątrz, jak też od zewnątrz. Przy czym to pierwsze jest bardzo ważne, gdyż każdy człowiek powinien przyjmować płyny w odpowiedniej ilości dziennej. Nie można z tym jednak przesadzać. Ciekawą kwestią jest, aby nawodnić odpowiednio organizm powinniśmy na 1 kalorię wypijać 1 mililitr wody, czyli około 2 litrów dziennie. Zasada ta jest też uzależniona od trybu życia, gdyż sportowcy powinni uzupełniać płyny dodatkowo w napoje izotoniczne, aby nie utracić potrzebnych elektrolitów. Tak samo podczas upałów należy gasić swoje pragnienie najlepiej wodą mineralną. O skórę trzeba też dbać od zewnątrz, przez stosowanie odpowiednich kremów i balsamów z filtrem UV, który chroni przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym. Należy o tym pamiętać nie tylko latem, ale również zimą. Na rynku mamy dostęp do całej gamy produktów łagodzących i odżywczych. Są one wzbogacone w naturalne olejki, które natłuszczą skórę i pozostawią pełną blasku. Zawarte w nich składniki mają na celu zachować ją młodą na dłużej i nadać sprężystości. W końcu wiecznie piękne i młode ciało to marzenie nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-1200x791.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/kobieta-420x277.jpgBeauty WomenUrodacera,kobieta,skóra,sucha skóra,urodaNasze ciało na przełomie zmiany temperatur przechodzi przez pewnego rodzaju szok termiczny. W klimacie umiarkowanym narażamy skórę na czynniki atmosferyczne powiązane ze zmiennymi porami roku. Przede wszystkim wpływ na to mają spadki temperatury zimą i nagłe jej przyrosty latem. Przez to skóra staje się bardzo wysuszona. Dlatego o jej...