stopy

Wielkimi krokami zbliża się już lato. Wyciągamy sukienki, spódnice, zwiewne ubrania. Decydujemy się na pójście do fryzjera, peelingi wygładzające skórę oraz wiele innych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu poprawę naszego wyglądu. Na koniec wyciągamy sandałki. Niestety wygląd naszych pięt nie pozwala na ich założenie. Co możemy zrobić?

Popularne sposoby na zrogowaciałe pięty

Przede wszystkim możemy wybrać się do kosmetyczki. Profesjonalista będzie dysponowała na pewno szerokim arsenałem przeróżnych metod, które dość szybko nam pomogą. Niestety – efekt też nie będzie długotrwały, a przecież takie zabiegi do najtańszych nie należą. A zatem jeśli już zaczniemy chodzić z piętami do kosmetyczki, to najczęściej jest to decyzja na na pewno całe lato. Warto jeszcze dodać, że nie każda z nas w ogóle toleruje, jak ktoś inny dotyka naszych stóp. Jest to bowiem wbrew pozorom dość intymna część ciała.

Alternatywą dla pójścia do kosmetyczki są oczywiście wszelkie domowe sposoby. Zaliczyć tu możemy na pewno najpopularniejsze szorowanie stóp pumeksem oraz przeróżne tarki do stóp. Lubimy także kremy zmiękczające, peelingi i wiele innych kosmetyków, których działanie ma polegać na zmiękczeniu zrogowaciałej warstwy. Jednakże środki te przeważnie zawodzą.

Alternatywny sposób – frezarka podologiczna

Warto zatem zastanowić się, jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie własnej frezarki podologicznej. Co to jest? Jest to specjalne urządzenie, które usuwa zrogowaciały naskórek. Nie musimy tu trzeć, złuszczać, ani jakkolwiek się wysilać – delikatne frezy o zróżnicowanej strukturze, grubości i kształcie obracając się z określoną prędkością ściągają martwy naskórek.

Taki zabieg często możemy spotkać w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Tam jednakże koszt takiego jednego zabiegu to już na pewno pokaźna część ceny dość dobrej jakości frezarki. Choćby zatem pod względem ekonomicznym warto zdecydować się na frezarkę podologiczną.

Inne zalety frezarki

Warto wiedzieć, że frezarka podologiczna nie tylko usuwa nadmiar naskórka z pięt. Często wiele modeli służy także do usuwania twardej tkanki również z łokci czy z kolan. Ponadto wiele frezarek posiada także odpowiednie frezy czyli końcówki służące do usuwania skórek przy paznokciach i następnie wyrównywania ich.

A zatem kupujące frezarkę podologiczną przede wszystkim zyskujemy wiele oszczędności. Ponieważ zaś nauka czyni mistrza, to szybko spostrzeżemy się, że obsługa tego znakomitego urządzenia wcale nie jest trudna i możemy mieć łatwo i prosto piękne stopy przed cały czas! Taki wynalazek świetnie się także sprawdzi podczas wakacji!

Artykuł przygotowany we współpracy z Beauty System.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/priscilla-du-preez-98675-1200x797.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/06/priscilla-du-preez-98675-420x279.jpgBeauty WomenUrodakosmetyka,stopy,urodaWielkimi krokami zbliża się już lato. Wyciągamy sukienki, spódnice, zwiewne ubrania. Decydujemy się na pójście do fryzjera, peelingi wygładzające skórę oraz wiele innych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu poprawę naszego wyglądu. Na koniec wyciągamy sandałki. Niestety wygląd naszych pięt nie pozwala na ich założenie. Co możemy zrobić? Popularne sposoby...