trening

Już niedługo wakacje, czas, w którym chciałybyśmy odsłonić nogi. Słoneczne dni motywują do noszenia krótkich spódnic i spodenek. Co należy zrobić by nogi wyglądały atrakcyjnie i zdrowo?

Depilacja nóg

Jedną z podstawowych spraw, o które należy zadbać jest depilacja nóg. Do wyboru jest kilka metod eliminacji owłosienia. Sposoby bezbolesne to: golenia za pomocą maszynki oraz depilacja specjalnym kremem. Niestety efekty tych zabiegów są najmniej trwałe i trzeba je często powtarzać. Pozostałe metody to: depilacja woskiem, depilacja pastą cukrową oraz za usuwanie włosów za pomocą depilatora. Są one bardziej trwałe jednak wiążą się z pewnym dyskomfortem w czasie zabiegu.

Pielęgnacja skóry

Bardzo duży wpływ na wygląd nóg ma właściwe nawilżenie oraz ujędrnienie skóry. W tym celu należy stosować systematycznie: odpowiednie mleczka, balsamy oraz kremy o działaniu nawilżającym. Dobrej jakości kosmetyki doskonale radzą sobie z różnego rodzaju przebarwieniami na skórze.

Niedoskonałości skóry można też zamaskować dzięki opaleniźnie. Wystarczy klika dni słonecznej pogody by nogi nabrały pięknego koloru. Osoby pragnące szybkich rezultatów mogą zastosować samoopalacz. W czasie opalania należy pamiętać o tym, że skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych wymaga bardziej intensywnego nawilżania. Promienie słoneczne należy sobie odpowiednio dawkować.

Aktywność fizyczna

Bardzo duży wpływ na wygląd nóg mają odpowiednie ćwiczenia. Osoby aktywne fizycznie nie tylko mają bardziej jędrną i zdrową skórę nóg, ale również rzadziej występuje u nich cellulit. Jeśli więc pragniemy sprawić by nasze nogi wyglądały naprawdę akcyjnie należy systematycznie trenować. Ćwiczyć można w domu wykonując proste ćwiczenia takie jak na przykład przysiady, skłony lub pajacyki. Można trenować również w profesjonalnej siłowni gdzie jest dostępny specjalistyczny sprzęt fitness (steppery, rowerki treningowe, orbitreki). Ruch doskonale pobudza krążenie. Dzięki systematycznej pracy można nogi będą wyglądać pięknie a co najważniejsze będą zdrowe.

Dieta

W utrzymaniu zdrowych i pięknych nóg kluczowa jest też odpowiednia dieta. Prawidłowy sposób odżywiania daje możliwość pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko z nóg. Dobrze zbilansowana dieta to najlepszy sposób na walkę z nadwagą oraz poprawienie ogólnego stanu zdrowia. Dlatego kobiety marzące o pięknych i smukłych nogach powinny zadbać o to, co i w jaki sposób jedzą.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/shutterstock_123602794-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/shutterstock_123602794-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,nogi,urodaJuż niedługo wakacje, czas, w którym chciałybyśmy odsłonić nogi. Słoneczne dni motywują do noszenia krótkich spódnic i spodenek. Co należy zrobić by nogi wyglądały atrakcyjnie i zdrowo? Depilacja nóg Jedną z podstawowych spraw, o które należy zadbać jest depilacja nóg. Do wyboru jest kilka metod eliminacji owłosienia. Sposoby bezbolesne to: golenia...