twarz

Nie da się ukryć, że często podwójny podbródek, czy ogólnie rzecz biorąc pulchna twarz, to powód kompleksów wielu kobiet. Wiadomo, że regularne, wyraźne i symetryczne rysy twarzy, wpływają na całokształt naszego wizerunku. Można powiedzieć, że twarz stanowi naszą wizytówkę, dlatego też tak dużo czasu poświęcamy jej pielęgnacji. Często, po zgubieniu zbędnych kilogramów, dalej pozostaje po nich ślad na twarzy, w postaci pulchnych policzków, oraz najpopularniejszego- drugiego podbródka. Zatem jak schudnąć z twarzy?.

Odpowiednia dieta

To pierwszy krok do tego, by schudnąć z twarzy. Nadmiar tłuszczu często dokłada się nieregularnie. Nie jest więc regułą, że przybędzie go nam na brzuchu czy w okolicy ud. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że tłuszcz może odkładać się także w okolicy twarzy, a nawet szyi. Zwykle dbamy o prawidłową, bogatą w składniki odżywczą dietę, by zachować zgrabną i szczupłą sylwetkę, tak samo powinniśmy zachowywać się w przypadku twarzy. Dzięki odpowiedniej diecie i zgubieniu kilogramów, nie tylko pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud czy pośladków, ale także okoli twarzy i poprawimy dodatkowo wygląd naszej cery.

Nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu

Przyjmowanie dużej ilości płynów niesie za sobą wiele zalet. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu zyskamy:

  • zahamowanie apetytu – nie będziemy odczuwali głodu, co za tym idzie nie będziemy podjadać i przyswajać pustych kalorii.
  • Nawilżenie – woda działa zbawiennie na naszą skórę nawilżając ją, a także ją ujędrniając.
  • spalanie kalorii – zimna woda pobudza organizm do spalania kalorii, wynika to z faktu, że organizm będzie musiał zużyć więcej energii, by takowy płyn ogrzać.

Unikajmy soli

Sól staje się wrogiem odchudzania. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy, często jest wynikiem jej nadmiernego spożywania. Zatrzymuje ona wodę w organizmie, co za tym idzie, twarz staje się opuchnięta i nabrzmiała, przez co automatycznie wydaje się pulchniejsza. Nie musimy jednak całkowicie rezygnować z soli, jak wiadomo nadaje ona smak wielu daniom. Jednak dobrze będzie odstawić słone przekąski typu czipsy czy słone paluszki.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Mięśnie twarzy, podobnie jak inne, potrzebują stymulacji. Jest to również efektywny sposób na odchudzenie twarzy. Dzięki nim pozbędziemy się np. podwójnego podbródka, a także wysmuklimy twarz. Pierwszych efektów możemy spodziewać się już po 3-4 tygodniach. Dzięki ćwiczeniom mięśni twarzy zyskamy:

  • pozbycie się podwójnego podbródka
  • skóra stanie się ujędrniona i gładsza
  • zlikwidujemy opuchliznę, która powstaje pod oczami
  • podniesiemy opadające policzki
  • wygładzone zostaną zmarszczki
  • cera zyska zdrowy koloryt

Unikajmy alkoholu

Prawdą jest, że ograniczając alkohol, jesteśmy wstanie najszybciej zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się na twarzy. Alkohol podobnie jak sól, zatrzymuje wodę w organizmie, jednak dodatkowo zawiera on bardzo duże ilości pustych kalorii, które sprzyjają odkładaniu się tłuszczu. Warto wiedzieć, że alkohol ma także bardzo niekorzystny wpływ na ogólny wygląd twarzy, ponieważ staje się ona zaczerwieniona i mocno spuchnięta.

Portal kobiecy Selana.pl – zapraszamy.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/10-1200x801.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/09/10-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiefit,odchudzanie,zdrowieNie da się ukryć, że często podwójny podbródek, czy ogólnie rzecz biorąc pulchna twarz, to powód kompleksów wielu kobiet. Wiadomo, że regularne, wyraźne i symetryczne rysy twarzy, wpływają na całokształt naszego wizerunku. Można powiedzieć, że twarz stanowi naszą wizytówkę, dlatego też tak dużo czasu poświęcamy jej pielęgnacji. Często, po...