paznokcie

Paznokcie można malować i ozdabiać na przeróżne sposoby. Z każdym rokiem pojawiają się nowe produkty, które umożliwiają tworzenie niesamowitych efektów.

Na co dzień możemy zdecydować się na klasyczny manicure, delikatną hybrydę lub tradycyjny frencz. Czasem warto też nieco poszaleć i spróbować ozdabiania paznokci w mniej oczywisty sposób. Do najpopularniejszych technik należą manicure ombre, gazetowy i magnetyczny. Wśród nietypowych produktów znajdziemy lakiery holograficzne do paznokci, kryształki, pyłek, nalepki, a nawet kwiaty i motylki. Dużym zainteresowaniem cieszą się również techniki water marble nail oraz stroke.

Ombre

Styl ombre oczarował kobiety na całym świecie. Najpierw mogliśmy podziwiać go na włosach, później wkroczył również do świata kosmetyków kolorowych. Cechą charakterystyczną stylu jest stopniowe przechodzenie kolorów z tonów jaśniejszych do ciemniejszych lub przejście kilku kontrastujących barw w jedną. Do wykonania ombre wystarczy nawet zwykła gąbeczka kuchenna lub kosmetyczna. W tej technice lakier nakładany jest na gąbeczkę, a następnie wklepywany w płytkę paznokcia. Aby efekt był intensywniejszy musimy powtórzyć całą czynność 2-3 razy. Najlepsze efekty uzyskuje się przy lakierach o jednolitym charakterze, jednak bardziej wprawione kosmetyczki stosują także lakiery holograficzne do paznokci, które dobrze nałożone tworzą bardzo ciekawy efekt.

Magnetyczny

Manicure magnetyczny pozwala osiągnąć oryginalny wzór. Do wykonania takiego manicure potrzebujemy lakieru zawierającego drobinki metalu. Aplikacja produktu nie różni się od malowania lakierami klasycznymi. Po nałożeniu lakieru zbliżamy do płytki paznokcia dołączony magnes (odległość: około 3 milimetry, czas: około 10 sekund). W tym czasie drobinki metalu będą przesuwać się pod wpływem siły magnetycznej, tworząc tym samym oryginalny wzorek.

Gazetowy

To jedna z ciekawszych metod zdobienia, która szczególnie pasuje młodym osobom. Manicure nazywany jest również literkowym lub drukarskim. W tym wypadku wzorem jest odbity druk z gazety. To bardzo prosta technika, do której potrzebujemy jedynie gazetę (najlepiej zwykłą, czarno białą) oraz alkohol. W pierwszej kolejności malujemy paznokcie na jednolity kolor, ale możemy również zastosować lakiery holograficzne do paznokci, które będą dawały inny, mniej kontrastowy efekt. Następnie zanurzamy wybrany kawałek gazety w alkoholu i ostrożnie przykładamy go do paznokcia. Po upływie około 15 sekund możemy delikatnie usunąć papier. Literki odbiją się na paznokciu, ale żeby utrwalić ten efekt musimy pomalować całość warstwą przezroczystego lakieru.

One stroke

To artystyczna technika zdobienia, która wymaga dużo wprawy i doświadczenia, dlatego jest wykonywana przez doświadczone kosmetyczki. W tej metodzie wykorzystywane są pędzelki różnej grubości wyposażone w płaską, przyciętą końcówkę. Do ozdabiania służą farbki akrylowe odznaczające się mocną pigmentacją i dobrym kryciem.

Water marble

To wodna metoda zdobienia paznokci, dzięki której na każdym paznokciu będziemy mieli inny wzór. W pierwszym kroku malujemy wszystkie paznokcie na jasny kolor. Następnie zanurzamy palce w wodzie, na której pływają krople różnych lakierów do paznokci. W ten sposób każda płytka otrzymuje własny, niepowtarzalny wzorek.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/beauty-women-lakiery-holograficzne-1200x800.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/beauty-women-lakiery-holograficzne-420x280.jpegBeauty WomenUrodakobieta,ombre,paznokcie,urodaPaznokcie można malować i ozdabiać na przeróżne sposoby. Z każdym rokiem pojawiają się nowe produkty, które umożliwiają tworzenie niesamowitych efektów. Na co dzień możemy zdecydować się na klasyczny manicure, delikatną hybrydę lub tradycyjny frencz. Czasem warto też nieco poszaleć i spróbować ozdabiania paznokci w mniej oczywisty sposób. Do najpopularniejszych technik...