włosy

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach, które będą atrybutem jej urody. Zdrowe włosy zawdzięczamy przede wszystkim zbilansowanej diecie, codziennej pielęgnacji i oraz dobremu stanowi zdrowia. Niezadbane włosy i przerzedzenia mogą wywołać niską samoocenę i zawstydzenie, dlatego szczególnie ważna jest codzienna pielęgnacja. Naszym włosom warto regularnie się przyglądać i w razie potrzeby zmienić kosmetyki lub udać się po poradę do trychologa lub fryzjera.

Prawidłowe mycie włosów

Powinniśmy myc włosy wtedy, kiedy tego wymagają. Część osób myje je nawet codziennie, podczas gdy u innych wystarczające okaże się mycie raz na kilka dni. Na różnego rodzaju portalach urodowych znajdziemy wiele kobiecych inspiracji dotyczących pielęgnacji włosów. Portal dla kobiet dość często opisuje polecane kosmetyki dopasowane do konkretnego rodzaju włosów. Włosy powinniśmy umyć, jeśli zauważymy, że są nieświeże, a skóra głowy uległa przetłuszczeniu. Porady zawarte na portalu kobiecym warto jednak stosować jako podpowiedź, a nie konieczność. Szampon powinniśmy dobrać do rodzaju skóry głowy, ponieważ ma on ją dokładnie wyczyścić i usunąć resztki środków do stylizacji. Ważna jest także technika mycia włosów. Szampon powinniśmy nałożyć na skórę głowy, a włosy umyć tylko powstałą pianą.

Odżywka do włosów

Portal urodowy jasno opisuje, że odżywkę powinniśmy dopasować do rodzaju włosów i ich stanu. To niezbędny produkt w codziennej pielęgnacji, ponieważ pozwoli poprawić stan włosów, nawilży je i zregeneruje. Na portalu kobiecym znajdziemy również informacje, że zadaniem odżywki jest domknięcie łuski włosów rozchylonej podczas mycia. Odżywkę należy nałożyć na wilgotne włosy podczas każdego mycia i rozprowadzić od końcówek włosów do nasady. Na portalu dla kobiet znajdziemy informacje, że odzywkę należy dokładnie spłukać po kilku minutach.

Jak stylizować włosy?

Do codziennej stylizacji włosów coraz częściej używamy suszarki, prostownicy lub lokówki. Istnieją również kobiece inspiracje na fryzury z użyciem wspomnianych sprzętów. Podczas ich używania warto jednak unikać przegrzewania włosów, ponieważ wysoka temperatura może je zniszczyć. Suszarkę powinniśmy trzymać minimum 20 cm od głowy i używać niższej temperatury. Włosy można suszyć partiami rozpoczynając proces od włosów na spodzie. W przypadku używania lokówki lub prostownicy powinniśmy zabezpieczyć włosy kosmetykiem termoochronnym. Na koniec suszenia warto użyć zimnego nawiewu, który domknie łuski włosów.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy.pnghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/włosy-420x307.pngBeauty WomenWłosykobieta,uroda,włosyKażda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach, które będą atrybutem jej urody. Zdrowe włosy zawdzięczamy przede wszystkim zbilansowanej diecie, codziennej pielęgnacji i oraz dobremu stanowi zdrowia. Niezadbane włosy i przerzedzenia mogą wywołać niską samoocenę i zawstydzenie, dlatego szczególnie ważna jest codzienna pielęgnacja. Naszym włosom warto regularnie się przyglądać...