soczewki

Osoby, cierpiące na krótkowzroczność doświadczają ograniczeń, związanych z noszeniem okularów. Aby móc bez przeszkód uprawiać sport, nie martwiąc się o trwałość okularów oraz nie ograniczać swojego pola widzenia wielkością okularów, warto zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem, jakim są soczewki kontaktowe. Coraz bardziej popularne soczewki kontaktowe możemy podzielić na korekcyjne, noszone przez osoby z wadą wzroku (sferyczne do korekcji nadwzroczności lub krótkowzroczności oraz toryczne do korekcji astygmatyzmu) oraz traktowane jako ozdoba, pozwalająca eksperymentować z własnym wizerunkiem. Dla osób starszych poleca się soczewki kontaktowe multifocalne. Do wyboru mamy soczewki twarde i miękkie, spośród których możemy zdecydować się na soczewki hydrożelowe lub hydrożelowo – silikonowe. Kolorowe soczewki kontaktowe, zmieniające kolor tęczówki nie muszą być noszone przez osoby z wadą wzroku. Przed podjęciem decyzji w sprawie soczewek warto wybrać się na wizytę do okulisty, który określi najlepszą metodę korekcji wzroku, a w przypadku soczewek pomoże dobrać odpowiedni rodzaj.

Duży wybór soczewek kontaktowych

Najpopularniejsze soczewki kontaktowe obecnie to soczewki jednodniowe, miękkie, zapewniające znakomitą przepuszczalność tlenu, prawie niewyczuwalne dla oka. Soczewki kontaktowe jednodniowe codziennie wymieniamy na nowe. Soczewki dwutygodniowe, miesięczne, a nawet roczne posiadają proporcjonalnie coraz mniejszą przenikalność tlenu, co wpływa na zmniejszenie komfortu oka. Soczewki wielorazowe powinno się przemywać i czyścić w specjalnie przeznaczonym dla nich płynie. Przechowywane powinny być w odpowiednim pudełku, zapewniającym aseptyczność.

Soczewki kontaktowe w praktyce

Czy założenie soczewek jest kłopotliwe lub trudne? Pierwszą aplikację soczewek wykona okulista, w początkowym okresie użytkowania warto przeznaczyć więcej czasu o poranku na założenie soczewek. Czynność nie jest trudna, jednak trzeba przywyknąć do ich stosowania. Im bardziej miękkie soczewki kontaktowe, tym większy komfort noszenia, a co za tym idzie odczucie ciała obcego w oku. Do soczewek trzeba się przyzwyczaić. Zalety znacznie przewyższają początkowe trudności. Soczewki kontaktowe nie parują, nie ograniczają pola widzenia, nie ma ryzyka potłuczenia oraz utraty, jak w przypadku okularów. Nosząc soczewki kontaktowe, można czuć się swobodnie, nie narażając się na ograniczenia, jakie spotykają użytkowników okularów. Doskonale dobrane soczewki kontaktowe pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku.

Więcej informacji o tym jak dobrać soczewki kontaktowe znaleźć można na: https://panhilaryoptyk.pl

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/oczy-e1503134888211.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/oczy-420x278.jpgBeauty WomenZdrowiemoda,oczy,soczewki,wzrok,zdrowieOsoby, cierpiące na krótkowzroczność doświadczają ograniczeń, związanych z noszeniem okularów. Aby móc bez przeszkód uprawiać sport, nie martwiąc się o trwałość okularów oraz nie ograniczać swojego pola widzenia wielkością okularów, warto zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem, jakim są soczewki kontaktowe. Coraz bardziej popularne soczewki kontaktowe możemy podzielić na korekcyjne,...