operacja piersi

Operacjom plastycznym piersi poddają się zarówno kobiety młode, jak i starsze. Dotyczy to zarówno operacji powiększenia, jak i zmniejszenia piersi. O powiększeniu piersi myślą zazwyczaj panie, które nie są zadowolone z ich wyglądu i chciałyby poprawić coś w swojej urodzie. Na zmniejszenie piersi decydują się przeważnie kobiety, dla których zbyt duży biust źle wpływa na ich kręgosłup. Jak przygotować się do operacji powiększania piersi?

Wybór lekarza

Wybierając klinikę i lekarza, powinnyśmy się kierować przede wszystkim jego doświadczeniem zawodowym, a nie najniższą na rynku ceną. Każda operacja wiąże się ze swojego rodzaju ryzykiem, dlatego lekarz powinien umieć odpowiedzieć nam na wszystkie pytania dotyczące zabiegu powiększenia biustu. Powinnyśmy się dobrze upewnić, jaką metodą dokładnie operacja zostanie przeprowadzona oraz jakie implanty lekarz zamierza wszczepić. Pacjentka ma także prawo do informacji na temat okresu rekonwalescencji i ewentualnych powikłań, jakie mogą wystąpić – dowiadujemy się w klinice Chęciński z Warszawy. Wybór implantu piersi zależy od pacjentki, jednak każdy profesjonalny lekarz odradzi wszczepienie takiego, który zaburzyłby proporcje ciała pacjentki lub po prostu byłby fizycznie za duży. Jeżeli do kliniki zgłasza się kobieta, która ma obfity biust i chciałaby go jeszcze powiększyć, lekarz powinien odradzić operację. Chirurg plastyk to także lekarz z powołaniem, który nie może szkodzić zdrowiu swoich pacjentów.

Badania przed operacją

Przed operacją pacjentka powinna przejść szereg badań, które upewnią lekarza, że jej stan zdrowia pozwala na wykonanie zabiegu. Podobnie jest z innymi operacjami plastycznymi – należy wykonać dokładne badania krwi oraz badania serca. W przypadku operacji powiększenia piersi, konieczne jest wykonanie ich badania ultrasonografem. Lekarz zaleci również wykonanie aktualnego RTG klatki piersiowej. Dobrze jest zatem wybrać klinikę, w której badania możemy wykonać na miejscu. Przed ustaleniem szczegółów operacji przeprowadza się również konsultacje z anestezjologiem, który dobierze odpowiednie znieczulenie i narkozę.

Bezpośrednie przygotowania

Lekarz poinformuje nas, jakie leki powinny zostać odstawione przed operacją. Zalecane jest odstawienie jakichkolwiek środków pobudzających, witaminy E oraz leków zawierających serotoninę na około dwa tygodnie przed planowaną operacją. W tym czasie nie należy także przyjmować żadnych leków zawierających aspirynę. Jak przed każdą operacją, zaleca się odstawienie alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych. Alkohol źle wpływa na krzepnięcie krwi, a palenie papierosów spowalnia proces gojenia się ran. Wskazane jest natomiast przyjmowanie witaminy K, ponieważ dzięki niej szybciej znika opuchlizna i zasinienia. Lekarz zaleci nam również lekkostrawną dietę w dniu operacji.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/jak-sie-przygotowac-do-operacji-1200x795.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/jak-sie-przygotowac-do-operacji-420x278.jpgBeauty WomenUrodamedycyna kosmetyczna,operacja,piersi,powiększanie piersi,urodaOperacjom plastycznym piersi poddają się zarówno kobiety młode, jak i starsze. Dotyczy to zarówno operacji powiększenia, jak i zmniejszenia piersi. O powiększeniu piersi myślą zazwyczaj panie, które nie są zadowolone z ich wyglądu i chciałyby poprawić coś w swojej urodzie. Na zmniejszenie piersi decydują się przeważnie kobiety, dla których...