ból głowy

Do samoistnych bólów głowy zaliczamy migrenę, bóle typu napięciowego oraz klasterowe bóle głowy. Tego rodzaju bóle nie są objawem innego schorzenia, lecz chorobą układu nerwowego, nieznanego pochodzenia. Napady bólów głowy są uciążliwe i często skłaniają do pozostania w domu.

Jak rozpoznać samoistne bóle głowy?

Migrenowy ból głowy, najczęściej o charakterze napięciowym towarzyszy najczęściej już od najmłodszych lat i trwa przez wiele lat, czasem aż do późnej starości. Tego rodzaju ból głowy można rozpoznać po napadach bólu, których zazwyczaj nie można przewidzieć. Wyróżnia się dwa rodzaje migreny- migrena z aurą lub bez aury. Migrena bez aury od razu rozpoczyna się bólem głowy, a w jego trakcie mogą pojawić się nudności, wymioty, światłowstręt, złe znoszenie hałasu i zapachów. W przypadku ciężkich napadów chory musi leżeć w ciemnym i cichym pokoju.

W migrenie z aurą przed rozpoczęciem powyższych objawów pojawia się tzw. aura. Kilkadziesiąt minut przed bólem głowy, przez kilka minut w polu widzenia pojawia się błyszcząca, drgająca plama, a czasem ubytek w polu widzenia. Może zdarzyć się również przemijające, całkowite oślepnięcie lub niedowład połowiczy, parestezje, afazja. Na szczęście takie objawy trwają tylko kilka minut i ustępują bez śladu. Napad bólu głowy o charakterze samoistnym, migrenowym może trwać od 4 nawet do 72 godzin. U niektórych napady bólu głowy mają związek ze zmianą pogody, stresem, przemęczeniem lub niektórymi produktami spożywczymi. Jednak nie stanowi to reguły.

Sposoby na pokonanie bólu głowy są różnorodne.

Przyczyny samoistnych, napadowych bólów głowy nie są do końca poznane, zatem leczenie polega na przyjmowaniu leków przeciwbólowych, mających na celu doraźne leczenie. Zwykłymi środkami przeciwbólowymi podawanymi na ból migrenowy są: kwas acetylosalicylowy, paracetamol, naproksen, ibuprofen, ketoprofen, nabumeton, meloksykam, rofekoksyb, celekoksyb. Lekami działającymi jedynie na ból migrenowy są ergotamina, tryptany. Stosowane są także leki przeciwwymiotne oraz uspokajające. W leczeniu migreny istotna jest edukacja pacjenta oraz w miarę możliwości unikanie czynników wywołujących ból głowy. Gdy bóle głowy są silne, napadowe o charakterze pulsującym, warto spróbować leczenia homeopatycznego np. Belladonna, Sulfur, Phosphorus 30. Jest to terapia bazująca na naturalnych środkach leczniczych, jakimi są rośliny, minerały lub jad. Lek homeopatyczny wywołuje przelotną, sztuczną i nieszkodliwą reakcję na przyjęty lek, oznacza to wywołanie takich samych objawów choroby z objawami przyjętego leku. Właściwe rozpoznanie choroby i wybór leku spoczywa w rękach lekarza.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/belladonna-3.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/belladonna-3-420x282.jpgBeauty WomenZdrowieból,ból głowy,choroby,zdrowieDo samoistnych bólów głowy zaliczamy migrenę, bóle typu napięciowego oraz klasterowe bóle głowy. Tego rodzaju bóle nie są objawem innego schorzenia, lecz chorobą układu nerwowego, nieznanego pochodzenia. Napady bólów głowy są uciążliwe i często skłaniają do pozostania w domu. Jak rozpoznać samoistne bóle głowy? Migrenowy ból głowy, najczęściej o charakterze napięciowym...