Na skutek wahań wagi, przebytego porodu i okresu karmienia czy wraz z upływem czasu piersi tracą swoją sprężystość, elastyczność i kształt. Wiele kobiet nie jest przez to zadowolonych z wyglądu swojego biustu i chciałoby powiększyć jego rozmiar tak, aby wyglądał atrakcyjnie, ale jednocześnie naturalnie.
Stale zwiększający się dostęp do zabiegów chirurgii plastycznej i chęć poprawy własnego wyglądu sprawia, że operacje powiększania piersi plasują się na szczycie najczęściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii plastycznej.

Operacja powiększenia piersi za pomocą implantów powinna być wykonana przez doświadczonego chirurga plastycznego z użyciem sprawdzonych materiałów. Obecnie najczęściej dokonuje się tego za pomocą implantów silikonowych o okrągłym lub anatomicznym kształcie (źródło: www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/powiekszanie-piersi-implantem-anatomicznym/.)

Jak powiększyć piersi implantami i uzyskać naturalny efekt?

Pacjentki, które chcą poprawić wygląd, kształt i rozmiar swoich piersi są w bardzo różnym wieku. Cześć z nich to młode osoby, u których po osiągnięciu dojrzałości płciowej biust nie osiągnął pożądanego rozmiaru. Kolejną grupę stanowią matki. Po zakończeniu karmienia ich piersi utraciły dawną jędrność i sprężystość. Trzecią stanowią dojrzałe pacjentki chcące nadal cieszyć się atrakcyjnym wyglądem swojego biustu. Wszystkie mogą skorzystać ze zdobyczy chirurgii plastycznej i po konsultacji z lekarzem zdecydować się na zabieg powiększenia piersi za pomocą implantów.

Jak opowiada na łamach miastakobiet.pl dr Marek Szczyt: „Operacja polega na wszczepieniu specjalnie dobranych implantów. Obecnie używa się do tego celu wkładek silikonowych, wypełnionych żelem silikonowym lub coraz rzadziej solą fizjologiczną. Mogą one mieć kształt okrągły lub anatomiczny, podobny do kropli, a ich powłoka jest chropowata, czyli teksturowana. Najczęściej umieszcza się je głęboko pod mięśniem piersiowym większym lub – gdy są do tego wskazania – bezpośrednio pod gruczołem piersiowym. Metoda powiększania piersi implantami silikonowymi jest w tej chwili najpopularniejsza i najbardziej bezpieczna”.
Wspomniane przez doktora Szczyta implanty anatomiczne mają  kształt łzy i są zbliżone do normalnego kształtu piersi. Po ich wszczepieniu efekt jest bardziej naturalny dzięki lekkiej linii opadania. Ten rodzaj implantu pozwala na uniknięcie sztucznego efektu (piersi jak dwie piłeczki) i nadmiernego wypełnienia górnej części biustu, co zdarza się w przypadku zastosowania okrągłych wkładek. Z augmentacji piersi implantami anatomicznymi będą więc zadowolone panie, które chcą powiększyć rozmiar swoich piersi, ale zachować przy tym ich naturalny wygląd. Wykorzystanie anatomicznych implantów sprawia, że kobiety czują się pewnie, swobodnie i są zadowolone z rezultatu zabiegu, a interwencja chirurgiczna nie jest widoczna gołym okiem, jak to bywa przy użyciu okrągłych implantów. Satysfakcja z własnego wyglądu przekłada się na wyższą samoocenę i wzrost pewności siebie, a także lepsze samopoczucie pacjentek.

Oprócz tego augmentację piersi z wykorzystaniem anatomicznych implantów poleca się pacjentkom z asymetrią biustu czy w przypadku korekcji piersi obwisłych. Anatomiczne wkładki  są rekomendowane pacjentkom, które w przeszłości były usatysfakcjonowane z kształtu, wyglądu i rozmiaru swoich piersi, jednak w wyniku utraty wagi, karmienia piersią czy po prostu wraz z wiekiem ich piersi utraciły dawny wygląd i kształt. Implanty anatomiczne są także stosowane w celu rekonstrukcji piersi u pacjentek onkologicznych.

Zabieg augmentacji piersi poprzedza konsultacja u lekarza specjalisty, w trakcie której ocenia się ogólny stan zdrowia pacjentki (niezbędne jest wykonanie badań – USG lub mammografii), przeciwwskazania i oczekiwania co do wyglądu piersi po zabiegu. Lekarz wspólnie  z pacjentką dobiera także rozmiar użytego implantu, sprawdza rozciągliwość skóry i określa rodzaj cięcia.

Sama operacja powiększenia piersi trwa od 1 do 2 godzin. Po niej niezbędny jest okres rekonwalescencji, a pełny efekt zabiegu można ocenić po upływie trzech miesięcy.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/piersi-fotolia_subscription.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/piersi-fotolia_subscription-420x630.jpgBeauty WomenSpa & Wellnessimplanty,kosmetyka,piersi,urodaNa skutek wahań wagi, przebytego porodu i okresu karmienia czy wraz z upływem czasu piersi tracą swoją sprężystość, elastyczność i kształt. Wiele kobiet nie jest przez to zadowolonych z wyglądu swojego biustu i chciałoby powiększyć jego rozmiar tak, aby wyglądał atrakcyjnie, ale jednocześnie naturalnie. Stale zwiększający się dostęp do zabiegów chirurgii plastycznej...