rozstępy

Rozstępy to zmiany skórne, które są zmorą wielu osób, zwłaszcza młodych kobiet, które chciałyby latem nosić szorty lub krótkie bluzeczki. Rozstępy pojawiają się zazwyczaj na brzuchu, pośladkach, udach i piersiach w następstwie gwałtownego przybrania na wadze lub nagłej utraty wagi.

Oprócz tego wielce prawdopodobne jest wystąpienie rozstępów u kobiet w ciąży, na skutek szybkiego rozciągania skóry brzucha i piersi oraz u osób intensywnie trenujących na siłowni, na skutek szybkiego wzrostu masy mięśniowej. Oprócz tego mogą też pojawić u dojrzewającej młodzieży na skutek nagłego szybkiego wzrastania – ten problem dotyczy najczęściej chłopców, a rozstępy pojawiają się u nich przede wszystkim na plecach.

Pierwszej fazy rozstępów praktycznie nie widać i bardzo ciężko rozpoznać, że dzieje się coś niedobrego. Jednakże w okresie dorastania, ciąży czy przechodząc na dietę można się spodziewać, że będą się one pojawiać. Jedynym objawem, który pojawia się przed widocznymi zmianami na skórze jest jej swędzenie w miejscach najbardziej narażonych na mocne napinanie skóry.

Jest to oznaka, że włókna kolagenowe są na granicy wytrzymałości i niebawem mogą zacząć pękać. Na tym etapie bardzo pomocne i niemal w 100% skuteczne są różnego rodzaju maści, maseczki witaminowe i kremy na rozstępy.

W kolejnej fazie rozstępy przybierają widoczną formę cienkich różowych kresek. Niestety w tym momencie włókna kolagenu i elastyny zostały już zerwane. Ale nie jest jeszcze za późno aby całkowicie wyleczyć schorzenie.

Pomocne będą, podobnie jak w fazie pierwszej, kremy na rozstępy, maseczki czy maści (na tej stronie możesz znaleźć skuteczny krem –http://www.inhal.pl/jaki-krem-na-rozstepy/). Oprócz tego, jeśli stadium jest już bardzo zaawansowane, pomogą zabiegi kosmetyczne jak np. dermabrazja czy mezoterapia.

Jeśli z jakiegoś powodu rozstępy zostaną zaniedbane przejdą w ostatnią fazę tzw. zanikania. Ta faza początkowo może wyglądać jakby rozstępy znikały i leczyły się same. Jest to jednak bardzo złudne. Faktycznie rozstępy stają się jaśniejsze i mniej widoczne, ale tylko do pewnego momentu. Potem ich kolor staje się perłowy a czasem niemal biały.

W tym momencie faktycznie nie mamy już rozstępów, ale zwykłe blizny. Na tym etapie nadal skuteczne będą bardzo dobre kremy na rozstępy, ale nie wyleczą one schorzenia, a jedynie uczynią je mniej uciążliwym. W takim przypadku największą skutecznością wykażą się zabiegi laserowe lub peelingi chemiczne np. z użyciem kwasu glikolowego.

Niezależnie od fazy, w jakiej rozpoczniemy leczenie rozstępów oraz od przyczyny ich powstania, zawsze warto przed rozpoczęciem kuracji zasięgnąć porady specjalisty dermatologa lub wykwalifikowanej kosmetyczki. Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre terapie mogą być niebezpieczne np. dla kobiet w ciąży lub osób z alergiami.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/rozstępy.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/02/rozstępy-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,kremy,rozstępy,urodaRozstępy to zmiany skórne, które są zmorą wielu osób, zwłaszcza młodych kobiet, które chciałyby latem nosić szorty lub krótkie bluzeczki. Rozstępy pojawiają się zazwyczaj na brzuchu, pośladkach, udach i piersiach w następstwie gwałtownego przybrania na wadze lub nagłej utraty wagi. Oprócz tego wielce prawdopodobne jest wystąpienie rozstępów u kobiet w...