odchudzanie

Poprzeczne pręgi na udach, brzuchu, piersiach czy pośladkach, czyli rozstępy, to jeden z najczęstszych problemów, z jakim borykają się młode mamy. Tego typu problemy skórne pojawiły się również u Ciebie? Chcesz się ich skutecznie pozbyć, a na przyszłość wiedzieć, jak im zapobiegać? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i przekonaj się, że niezbyt estetycznie wyglądające pręgi nie muszą być Twoją wizytówką!

Skąd się biorą i jak im zapobiegać?

Rozstępy to niegroźne dla zdrowia zmiany skórne, które bardzo często spędzają nam sen z powiek. Najczęściej problem ten dotyczy młodych mam i kobiet, ale na występowanie tego typu nieestetycznych zmian narzekają również kulturyści, osoby o częstych wahaniach wagi czy osoby otyłe. Poprzeczne pręgi na skórze są także powodem do niższej samooceny i powstawania kompleksów, zwłaszcza u młodych kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Bardzo ciężko zaobserwować powstawanie rozstępów, ponieważ jedyną oznaką jest delikatne swędzenie bądź pieczenie skóry. Ich bezpośrednią przyczyną jest niewspółmierność siły rozciągania skóry do jej wytrzymałości.

Jak możesz zapobiegać rozstępom? Wbrew pozorom, proste czynności mogą uchronić Cię przed tymi nieestetycznymi zmianami skórnymi. Zacznij od zdrowej diety, która będzie bogata w witaminy A, E czy B5. Istotne są także ćwiczenia ruchowe – poprawa kondycji zmniejszy szansę na pojawienie się rozstępów, nawet jeśli jesteś już w trzecim trymestrze ciąży. Jak najwcześniej zadbaj również o właściwą pielęgnację – kosmetyki, których zadaniem jest uelastycznienie skóry będą tutaj niezbędne!

Akcja redukcja, czyli jak z nimi walczyć?

Jeśli na Twojej skórze pojawiły się już rozstępy, musisz podjąć odpowiednie kroki i szczególnie zadbać o siebie. Bez względu na to, czy jesteś w ciąży, czy borykasz się z wahaniami wagi bądź nadmierną otyłością. Kluczem do sukcesu będzie oczywiście odpowiednia pielęgnacja i systematyczność z Twojej strony. Bierz pod uwagę wyłącznie sprawdzone i profesjonalne produkty, takie jak linia kosmetyków marki Sesderma, przeznaczona specjalnie do walki z rozstępami. Krem, serum czy emulsja na rozstępy pomogą zwalczać, zapobiegać oraz usuwać poszczególne zmiany skórne. Poprawią elastyczność skóry, nawilżą ją oraz odbudują tkankę łączną i zregenerują. W ich składzie znajdziesz m.in. witaminę E, masło kakaowe, masło shea czy wąkrotę azjatycką, która ma silne działanie przeciwzapalne. Stosując tego typu produkty regularnie, masz szansę pozbyć się nieestetycznych, poprzecznych zmian na skórze. Możesz skorzystać również z profesjonalnych zabiegów laseroterapii czy chirurgii plastycznej. Pamiętaj jednak, że regularna pielęgnacja i zapobieganie powstawaniu rozstępów za pomocą odpowiednich kosmetyków mogą przynieść naprawdę pożądane efekty, bez użycia skalpela.

Niech rozstępy nie będą głównym źródłem Twoich kompleksów. Zadbaj o swoją skórę ze stosownym wyprzedzeniem, regularnie dostarczaj jej pożądanych składników i przekonaj się, że poprzeczne pręgi na udach, pośladkach czy brzuchu nie muszą Ci towarzyszyć!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_134011119_subscription_monthly_m-420x280.jpgBeauty WomenUrodakobieta,rozstępy,urodaPoprzeczne pręgi na udach, brzuchu, piersiach czy pośladkach, czyli rozstępy, to jeden z najczęstszych problemów, z jakim borykają się młode mamy. Tego typu problemy skórne pojawiły się również u Ciebie? Chcesz się ich skutecznie pozbyć, a na przyszłość wiedzieć, jak im zapobiegać? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i przekonaj...