Owiany nutką tajemniczości, skąpany w migoczącym świetle świec ukrytych we wnętrzach ozdobnych lampionów ogrodowych, wypełniony dekoracyjnymi donicami, poidełkami i klatkami dla ptaków ogród, to marzenie wielu osób, które mogą cieszyć się własnym domem i przylegającym do niego kawałkiem ziemi. Wbrew pozorom stworzenie romantycznego ogrodu nie jest przesadnie trudne. Wystarczy nie przesadzić z wielkością gładko strzyżonego trawnika, pomyśleć o nasadzeniu intensywnie pachnących, szumiących i podrygujących na wietrze roślin, zadbać o nastrojowe oświetlenie i detale, które zbudują sielski nastrój w określonej przez nas przestrzeni.

Ogrodowa roślinność

Nastrojowy ogród nie może składać się z samego trawnika. W ogrodzie warto zatem wygospodarować miejsce na inne gatunki roślin. Ciekawym pomysłem mogą być rabaty z trawami ozdobnymi, z intensywnie pachnącymi kwiatami czy roślinami, które przykuwają uwagę oryginalnym wyglądem. Projektując romantyczny ogród, warto również rozważyć możliwość nasadzenia w nim drzewek lub krzewów ozdobnych. Interesującym wyborem może być pięknie kwitnąca magnolia lub wierzba płacząca, która wcześnie się zazielenia i późno traci liście.

Dekoracje do ogrodu

Ogrodowe dekoracje możemy podzielić na trzy kategorie, na elementy małej architektury ogrodowej, na meble ogrodowe i stylowe dodatki, które pomogą zbudować pożądany przez nas nastrój. Doskonałym przykładem tych pierwszych może być ażurowa altana lub efektownie rzeźbiona, kuta ławka ogrodowa. Przykładem tych drugich mogą być różnego rodzaju meble drewniane, z ratanu lub technoratanu, a także meble kute z tekstylnymi wykończeniami. Przykładem trzeciej kategorii dekoracji ogrodowych będą m.in. ozdobne lampiony ogrodowe, poidełka i karmniki dla ptaków, ceramiczne donice na taras, metalowe konewki, różnego rodzaju skrzynie i skrzynki, dekoracyjne kosze piknikowe i wiele innych.

staw

 

Co warte podkreślenia, to właśnie te najdrobniejsze elementy w największym stopniu budują romantyczny nastrój, dlatego warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Wybierając lampiony ogrodowe lub inne elementy dekoracyjne do ogrodu, staraj się wybierać przedmioty wykonane w podobny sposób, z jednego rodzaju materiału, w podobnej kolorystyce. Dzięki temu zachowasz spójność aranżacji i Twój ogród będzie prezentował się w bardziej wyrafinowany sposób. Pod tym adresem https://birdsoflove.pl/pol_m_Dekoracje-ogrodowe_Lampiony-Ogrodowe-225.html znajdziesz wiele rodzajów efektownie wyglądających lampionów ogrodowych. Decydując się na zakup określonego ich rodzaju, od razu pomyśl o miejscach, w których je ustawisz. Lampiony ogrodowe stawiaj na tarasie, w altanie lub w okolicach ławki, na której zwykle odpoczywasz już po zapadnięciu zmroku.

Dopełnieniem romantycznego oświetlenia w postaci lampionów ogrodowych, powinno być oświetlenie funkcjonalne. To może przybrać formę eleganckich kinkietów instalowanych na ścianie domu, tuż przy wejściu do ogrodu. Kinkiety oświetlą część wypoczynkową ogrodu, na przykład wnętrze altany lub taras z meblami ogrodowymi.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/romantyczny-ogród-1200x819.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/romantyczny-ogród-420x287.jpgBeauty WomenLifestyledom,ogród,roślinyOwiany nutką tajemniczości, skąpany w migoczącym świetle świec ukrytych we wnętrzach ozdobnych lampionów ogrodowych, wypełniony dekoracyjnymi donicami, poidełkami i klatkami dla ptaków ogród, to marzenie wielu osób, które mogą cieszyć się własnym domem i przylegającym do niego kawałkiem ziemi. Wbrew pozorom stworzenie romantycznego ogrodu nie jest przesadnie trudne. Wystarczy...