oczy

Soczewki kontaktowe potrafią być bardzo wygodną alternatywą dla standardowych okularów, jednak przez to, że pozostają w ciągłym, bezpośrednim kontakcie z naszymi oczami, wymagają zachowania szczególnej higieny i nakładają na nas pewne ograniczenia. Rozpoczynając przygodę z soczewkami, mogą pojawiać się pewnego rodzaju wątpliwości. Jedne z najbardziej powszechnych dotyczą kwestii makijażu i soczewek. Czy jest to dobre, a przede wszystkim możliwe, połączenie?

Żelazne zasady

Odpowiadając na uprzednio zadane pytanie, połączenie makijażu i soczewek jest jak najbardziej możliwe. Należy jedynie stosować się do kilku podstawowych zasad. Najważniejsza z nich zakłada, że najpierw wkładamy szkła, dopiero potem się malujemy. Wspomniana kolejność nigdy nie powinna być odwrotna, w innym przypadku różnego rodzaju zanieczyszczenia mogą z łatwością dostać się pod powierzchnię soczewki i podrażniać oczy. Dokładnie tak samo sytuacja przedstawia się, kiedy chcemy zmyć nasz makijaż: najpierw soczewki, potem demakijaż. Kiedy nosimy szkła, warto zrezygnować z używania lakieru do włosów, jeśli jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, należy pamiętać, żeby używając go, mając stale zamknięte oczy, nawet kilkadziesiąt sekund po jego aplikacji. W przypadku suszenia włosów, należy jak najczęściej mrugać powiekami, aby nie przesuszyć oczu.

Wybór kosmetyków

Nosząc soczewki, warto przemyśleć odpowiedni dobór kosmetyków. Wśród nich powinny znaleźć się produkty hipoalergiczne, bezzapachowe i beztłuszczowe, tak aby nie podrażniały naszych oczu. Wygodnym rozwiązaniem będzie wybór kosmetyków wodoodpornych, po to, aby nie rozmazywały się i nie dostawały na powierzchnię soczewki. Warto zrezygnować natomiast z niektórych produktów, takich jak:

  • pudry i cienie w formie sypkiej, które zastąpić możemy produktami prasowanymi,
  • sztuczne rzęsy (przez zawarty w nich klej),
  • podkłady na bazie kremu,
  • produkty do demakijażu o mocnym działaniu, bądź takie, które pozostawiają tłustą powłokę na skórze,
  • tusze, które optycznie wydłużają rzęsy,
  • cudze kosmetyki, ponieważ ułatwiają rozprzestrzenianie się infekcji, szczególnie dokuczliwych dla użytkowników soczewek.

Pozostałe kwestie

Istnieją jeszcze niemniej ważne reguły, których powinniśmy bezwzględnie przestrzegać. Pierwsza kwestia – terminy przydatności podane przez producenta na opakowaniu. Nie są one abstrakcyjnymi datami, lecz określają okres, po którym właściwości kosmetyków nie będą już takie same, dlatego w momencie kiedy produkty przekroczą datę przydatności, powinniśmy z nich zrezygnować.

W momencie, kiedy wystąpią u nas: obrzęk, podrażnienie lub zaczerwienienie oczu, dla zdrowia naszych oczu, powinniśmy zrezygnować zarówno z makijażu, jak i soczewek, dopóki objawy nie miną.

Makijaż i soczewki w żaden sposób nie wykluczają się nawzajem – właściwa higiena i przestrzeganie podstawowych zasad umożliwiają ich harmonijne współistnienie. Jeżeli weźmiemy wszystkie te kwestie pod uwagę, będziemy mogli cieszyć się nieskazitelnym wyglądem przy zachowaniu zdrowia naszych oczu.

Na podstawie: Makijaż a soczewki kontaktowe – czy można go robić – w soczewki24.pl.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/blue-eyed-girl-wearing-a-veil-1200x750.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/blue-eyed-girl-wearing-a-veil-420x263.jpgBeauty WomenMakijażmakijaż,soczewki,styl,urodaSoczewki kontaktowe potrafią być bardzo wygodną alternatywą dla standardowych okularów, jednak przez to, że pozostają w ciągłym, bezpośrednim kontakcie z naszymi oczami, wymagają zachowania szczególnej higieny i nakładają na nas pewne ograniczenia. Rozpoczynając przygodę z soczewkami, mogą pojawiać się pewnego rodzaju wątpliwości. Jedne z najbardziej powszechnych dotyczą kwestii makijażu...