ból zęba

Odwiedzając stomatologa regularnie, czyli raz na pół roku, niespodziewany ból zęba jest rzadkością. Niestety ból zęba może się zdarzyć każdemu, a najczęściej dzieje się to w nocy, kiedy nie ma możliwości niezwłocznie udać się do stomatologa lub trzeba poczekać na wizytę kilka dni. Co robić?

Pomoc można znaleźć w kuchni.

Najprostszym sposobem na złagodzenie bólu zęba jest żucie surowej cebuli lub okład ze świeżego czosnku. Zarówno cebula, jak i czosnek zwalczają bakterie i wirusy, dlatego po kilku minutach od użycia cebuli i czosnku, ból powinien być mniejszy. Ulgę przyniesie także okład z octu winnego lub  płukanie jamy ustnej naparem z szałwii, która działa przeciwzapalnie i odkażająco.

Zwykła kuchenna sól rozpuszczona w wodzie to skuteczny, stary domowy sposób na ból zęba, który był wykorzystywany przez nasze prababcie. Podobne działanie otrzymamy, płucząc usta wodą z sodą oczyszczoną. Zanim sięgniemy po bardzo silne leki przeciwbólowe, warto wypróbować aspirynę, która jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Można połknąć tabletkę lub ją rozkruszyć i przyłożyć do bolącego zęba.

Olejek goździkowy popularnym sposobem na ból zęba.

Olejek goździkowy zawdzięcza swoje działanie przeciwbólowe substancji o nazwie eugenol, która stanowi główny składnik tego olejku. Oprócz działania przeciwbólowego olejek goździkowy wykazuje również działanie antyseptyczne, przeciwzapalne oraz przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, a najczęściej jest polecany na bóle zębów i bóle głowy. Ze względu na działanie antyseptyczne olejek goździkowy jest także stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i chorób skóry. Na bolący ząb należy przyłożyć wacik nasączony olejkiem goździkowym zmieszanym z oliwą z oliwek, a efekty mogą zaskoczyć.

Jak jeszcze można sobie pomóc w łatwy sposób?

Można wykonać płukanie ust alkoholem wysokoprocentowym, ponieważ ma właściwości odkażające i uśmierzające ból. Trzeba jednak pamiętać, że nie może to być wino, piwo lub likier. Warto płukać jamę ustną roztworem z nalewki propolisowej lub ssać tabletki propolisowe, ponieważ kit pszczeli, inaczej propolis działa bakteriobójczo i grzybobójczo.

Delikatny masaż miejsca przy zębie spowoduje pobudzenie centrów energetycznych, a to sprawi, że ból będzie mniejszy. W tym celu można wykorzystać szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem. Niektórym pomogą zimne okłady na policzek w okolicy bolącego zęba. Poza tym, gdy boli ząb, nie wolno zapomnieć o higienie jamy ustnej, ponieważ dzięki temu można zapobiec namnażaniu się bakterii.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/olejek-goździkowy-2.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/olejek-goździkowy-2-420x284.jpgbartek669Zdrowiestomatologia,zdrowie,zębyOdwiedzając stomatologa regularnie, czyli raz na pół roku, niespodziewany ból zęba jest rzadkością. Niestety ból zęba może się zdarzyć każdemu, a najczęściej dzieje się to w nocy, kiedy nie ma możliwości niezwłocznie udać się do stomatologa lub trzeba poczekać na wizytę kilka dni. Co robić? Pomoc można znaleźć w kuchni. Najprostszym...