łazienka

Sezon wiosenno – letni sprzyja planowaniu prac remontowych. Pogoda pozwala na wietrzenie pomieszczeń, dzięki czemu szybciej wysychają farby czy kleje, a ich zapach nie uprzykrza życia domownikom. To także idealny moment na wykonanie remontu łazienki. Zwykle chcemy te prace przeprowadzić jak najszybciej. Jak zatem wykonać remont łazienki w tydzień?

Zakres prac

Pierwsze, co musicie ustalić, to planowany zakres prac. Dzięki temu mniej więcej oszacujecie, czy wystarczy tydzień, aby je zrealizować. Od razu podpowiadamy, aby nie zakładać generalnego odnowienia łazienki na 7 dni. Będzie to zwyczajnie niewykonalne. Pomyślcie lepiej o wymianie płytek, baterii, grzejnika czy wanny. Te roboty z pewnością uda się zrealizować w tak krótkim czasie.

 Oprócz określenia, co chcecie wyremontować, opracujcie także kosztorys. Wystarczy prześledzić oferty sklepów budowlanych, porównać ceny poszczególnych produktów, aby stworzyć wstępny budżet. Zapewne przestraszycie się liczbami, jakie pojawią się na kartce. Zwykle jest tak, że na pierwszy rzut oka remont wygląda na lekki lifting, jednak po podsumowaniu kosztów wychodzi poważna inwestycja. W realizacji pierwotnych zamierzeń pomogą wam pożyczki online, dzięki którym sfinansujecie zakup materiałów do remontu.

Ekipa remontowa

Sprawdzona ekipa remontowa to dziś skarb. Dobrzy fachowcy dysponują odległymi terminami, jednak czasami uda się zarezerwować przyzwoite daty. Pamiętajcie o tym, jeśli chcecie wykonać remont łazienki w tydzień. Przekażcie ekipie wszystkie plany remontowe, aby odpowiednio przygotowali się do ich realizacji. Spotkacie się zapewne z koniecznością drobnej modyfikacji pierwotnych założeń, szczególnie jeśli fachowcy ocenią, iż niektóre prace nie mogą być wykonane choćby z przyczyn technicznych.

Podpisując umowę z firmą remontowo – budowlaną, określcie dokładnie czas, w jakim zostanie przeprowadzony remont. To pozwoli na zdyscyplinowanie fachowców. Konieczne jest również dokładne oszacowanie wynagrodzenia, jakie zapłacicie po odbiorze. Pamiętajcie, iż usługa ekspresowa może kosztować nieco więcej, na co ma bezpośredni wpływ konieczność zaangażowania dodatkowych pracowników. Różnicę w kosztach pomogą pokryć pożyczki online.

Dostępność materiałów

Realizując remont łazienki, pamiętajcie o dostępności materiałów. Wcześniej zgromadźcie wszystkie niezbędne przedmioty, aby w trakcie inwestycji nie okazało się, iż płytki, bateria czy wybrana wcześniej umywalka, nie są dostępne w ofercie sklepowej i trzeba czekać kilka dni na sprowadzenie towaru. W tym kroku posiłkujcie się przygotowanym wcześniej kosztorysem oraz uzgodnieniami dokonanymi z firmą remontową.

Możecie zastosować dwie metody. Pierwszą jest zakup i przywiezienie wszystkich niezbędnych materiałów, a drugą zarezerwowanie ich w sklepie. Nie zawsze bowiem macie możliwość przechowania w mieszkaniu znacznej ilości zaprawy, kleju, pyt gipsowo – kartonowych czy farb. Wówczas lepiej zadbać o zamówienie towaru i jego sukcesywną dostawę.

Planując remont łazienki, chcemy wykonać go jak najszybciej. Wymaga to przygotowań, które zacznijcie robić już znacznie wcześniej. Podstawą jest rezerwacja terminu u sprawdzonej ekipy budowlanej, a także ustalenie konkretnego zakresu prac i ich kosztorysu. Korzystając z nowoczesnych sposobów finansowania, takich jak pożyczki online, bez trudu zaplanujecie budżet remontowy, spełniając wszystkie swoje oczekiwania w zakresie funkcjonalności oraz estetyki łazienki.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/jose-soriano-90iplxtsrva-unsplash-1200x799.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/08/jose-soriano-90iplxtsrva-unsplash-420x279.jpgBeauty WomenLifestyledom,porady,remontSezon wiosenno – letni sprzyja planowaniu prac remontowych. Pogoda pozwala na wietrzenie pomieszczeń, dzięki czemu szybciej wysychają farby czy kleje, a ich zapach nie uprzykrza życia domownikom. To także idealny moment na wykonanie remontu łazienki. Zwykle chcemy te prace przeprowadzić jak najszybciej. Jak zatem wykonać remont łazienki w tydzień? Zakres...