kobieta

Chirurgia plastyczna umożliwia poprawienie tych elementów naszej twarzy i ciała, które nam nie odpowiadają. Podkreślić jednak należy, że często służy także pomocą ofiarom wypadków, które na skutek wypadku zostały oszpecone.

Pourazowa rekonstrukcja nosa

Korekcja nosa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Dla wielu osób kształt nosa jest powodem do kompleksów, dlatego też chirurgia plastyczna daje możliwość zmiany kształtu nosa na bardziej pożądany i pasujący do twarzy. Jednym z szczególnych przypadków korekcji nosa jest rekonstrukcja nosa po urazie. Zwykle nos pourazowy powstaje w wyniku urazu mechanicznego, na przykład na skutek wypadku komunikacyjnego czy też pobicia.Uraz ten powoduje trwałą zmianę kształtu nosa. U osób takich należy wykonać rekonstrukcję, by odbudować szkielet nosa. Czasami operacja ta wymagać może skorygowania przegrody nosowej, a take wykorzystania chrząstek pochodzących z innych miejsc ciała, na przykład z uszu czy żeber.

Jak przebiega korekcja nosa?

Każdy zabieg operacyjny poprzedzony jest rozmową z chirurgiem plastycznym, a także dokładnym wywiadem i przeprowadzeniem szczegółowych badań. Każdorazowo wykonywana jest morfologia krwi, oznaczenie elektrolitów w surowicy krwi, a także oznaczenie poziomu glukozy oraz EKG z opisem. W przypadku występowania chorób towarzyszących mogą być wymagane również inne badania. Niezbędne będzie zaświadczenie z laboratorium z oznaczeniem grupy krwi. Zabieg korekcji oraz rekonstrukcji nosa wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, zaś czas trwania operacji waha się od dwóch do czterech godzin. Warto podkreślić, że operacje nosa powinny być wykonywane w chłodniejszym okresie roku, na przykład jesienią, gdyż skraca to czas rekonwalescencji. Dodatkowo przed każdym zabiegiem powinna być wykonana tomografia komputerowa głowy pacjenta. Wygląd nosa po zabiegu jest uwarunkowany od wielu czynników, więc decydując się na korekcję nosa warto skorzystać z usług dobrego chirurga plastyka.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/04/beautiful-71493_1280-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/04/beautiful-71493_1280-420x280.jpgBeauty WomenZdrowienos,operacja,zdrowieChirurgia plastyczna umożliwia poprawienie tych elementów naszej twarzy i ciała, które nam nie odpowiadają. Podkreślić jednak należy, że często służy także pomocą ofiarom wypadków, które na skutek wypadku zostały oszpecone. Pourazowa rekonstrukcja nosa Korekcja nosa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Dla wielu osób kształt nosa jest powodem do kompleksów, dlatego też...