metoterapia

Z wiekiem skóra staje się coraz bardziej wiotka i traci swoją elastyczność. Pojawiają się na niej zmarszczki, a potem bruzdy. Całe szczęście, nie musimy się na to godzić i biernie obserwować procesy degeneracyjne, jakie zachodzą w naszej cerze. Za pomocą kosmetyków możemy przeciwdziałać skutkom upływu czasu, a dzięki zabiegom takim jak mezoterapia igłowa, wręcz cofać wyrządzone szkody. Stosując regularnie preparaty anti-aging jesteśmy w stanie spowolnić procesy degeneracyjne zachodzące w skórze. Jest to naturalne zjawisko, ponieważ z czasem skóra przestaje syntetyzować kolagen i elastynę. Procesy naprawcze zwalniają, co objawia się zmarszczkami i deformacją owalu twarzy. Niestety substancje aktywne nakładane na powierzchnię skóry nie są w stanie wniknąć do głębszych warstw skóry i pobudzić je do regeneracji. Z myślą o dogłębnym odżywianiu powstał zabieg mezoterapii igłowej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej opiera się na zasadzie iniekcji wykonanych za pomocą bardzo cienkich igieł. Dzięki temu do głębszych warstw skóry mogą przedostać się wybrane substancje aktywne. To jaki preparat do mezoterapii wybierzemy zależy od efektów jakie chcemy uzyskać. Istnieją mieszanki składników mające za zadanie zwiększenie nawilżenia skóry, odmłodzenie jej, poprawienie kolorytu, dostarczenie witamin i minerałów. Bez względu na rodzaj preparatu każda mezoterapia powoduje w skórze mikrouszkodzenia, które gojąc się pobudzają skórę do regeneracji i wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu sama iniekcja poprawia mikrokrążenie, elastyczność i sprężystość skóry. Metody podawania koktajlu substancji aktywnych podczas mezoterapii:

  • igłą i strzykawką – ten sposób podawania preparatu sprawdza się gdy chcemy działać punktowo, na przykład ujędrniając skórę w obrębie zmarszczek wokół ust lub oczu,
  • rollerem – mikroigły są zainstalowane na rolce, którą wodzi się po obszarze zabiegu, to bardzo szybka metoda, ale nie należy do najbardziej precyzyjnych,
  • aparatem elektrycznym, nazywanym pistoletem – dzięki niemu możliwa jest wyjątkowa precyzja i delikatność, połączona z powtarzalnością ruchów.

Mezoterapia mikroigłowa NanoPen jest bezbolesna, dlatego z powodzeniem może być wykonywana nawet na delikatnej i cienkiej skórze pod oczami.” – zapewniają specjaliści przeprowadzający zabieg mezoterapii igłowej w Klinice Medycyny Estetycznej Beauty Skin.

Mezoterapia igłowa to bardzo wszechstronny zabieg, ponieważ wybierając różne składniki wprowadzane w głąb skóry za pomocą igieł możemy walczyć z różnymi problemami. To procedura, która może być stosowana na każdym typie cery. Ten zabieg jest dla ciebie jeśli borykasz się z utratą jędrności skóry, masz zmarszczki mimiczne, przebarwienia lub blizny, także potrądzikowe.

Ogromną zaletą mezoterapii igłowej jest jej długofalowe działanie, spowodowane pobudzeniem naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Dlatego, aby efekty były trwałe warto przeprowadzić serię kilku zabiegów. Jest to szczególnie zalecane przy problemach, takich jak zmarszczki lub blizny. Podczas zabiegu możliwy jest dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry, zależy on od indywidualnej tolerancji bólu pacjenta i grubości igieł używanych przy zabiegu. Normalnym objawem bezpośrednio po mezoterapii igłowej jest obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Regularne dbanie o skórę może odmłodzić ją nawet o kilkanaście lat, chociaż warto pomyśleć o tym wcześniej, aby nie dopuścić do zniszczeń, które będzie trzeba potem regenerować. Eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin pomogą nam dobrać zabieg odpowiadający indywidualnym potrzebom skóry.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/metoterapia-iglowa.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/metoterapia-iglowa-420x315.jpgBeauty WomenUrodakobieta,medycyna estetyczna,metoterapia,uroda,zabiegiZ wiekiem skóra staje się coraz bardziej wiotka i traci swoją elastyczność. Pojawiają się na niej zmarszczki, a potem bruzdy. Całe szczęście, nie musimy się na to godzić i biernie obserwować procesy degeneracyjne, jakie zachodzą w naszej cerze. Za pomocą kosmetyków możemy przeciwdziałać skutkom upływu czasu, a dzięki zabiegom...