ręcznik bambus

Dobrej jakości ręcznik powinien być nie tylko miękki, ale też trwały, dobrze chłonny i szybko schnący. Ich walory docenia się szczególnie podczas kąpieli, ale też na plaży czy w saunie są niezwykle istotne.

Ręcznik bambusowy – postaw na wyjątkową delikatność i komfort użytkowania

Ostatnio bardzo modne stały się produkty odzieżowe i higieniczne wykonane na bazie tkaniny bambusowej. O tym, że ręcznik określa się jej mianem świadczy już 40% zawartość włókien bambusowych. Czym charakteryzuje się ta tajemnicza dla wielu osób tkanina?

Bambus posiada wielce cennych cech, które wpływają na komfort użytkowania konkretnych produktów. Przede wszystkim jest antybakteryjna i antygrzybicza. Dzięki właściwościom bakteriobójczym ręczniki bambusowe gromadzą 70% mniej bakterii niż inne ręczniki. Oprócz tego bambus chwalony jest za wysoki stopień chłonności wody, zdecydowanie lepszy od tkanin bawełnianych. Co więcej, wchłonięta szybko woda jest równie szybko uwalniana przez mikrootwory włókien bambusowych. Wybierając ręcznik bambusowy , nie musisz więc martwić się o nieprzyjemny zapach związany z wilgocią. Dzięki temu komfort użytkowania takich ręczników jest wyjątkowo duży.

Ręczniki bambusowe idealne dla osób z alergią

Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma alergię, ręczniki bambusowe będą dla Was idealnym rozwiązaniem. Są całkowici antyalergiczne, dlatego możesz mieć pewność, że nie przeniosą większości gromadzących się w domu alergenów. Duży wpływ ma na to także ekologiczny sposób uprawy bambusa. Nie używa się żadnych środków niebezpiecznych dla zdrowia, czyli sztucznych substancji chemicznych. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój ręczniki był jak najbardziej naturalny i bezpieczny w użytkowaniu, bambus jest odpowiednią tkaniną.

Jak prać ręczniki bambusowe?

Ręczniki bambusowe zachowają jak najdłużej swoje pozytywne właściwości, jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać. Nie można dopuścić do tego, aby tkanina zawilgła i była mocno zabrudzona. Pamiętaj, aby często prać ręczniki i stosować do tego odpowiednie, bezpieczne środki. Przede wszystkim zacznij od uprania ich w gorącej wodzie zaraz po zakupie. Wtedy splot ulegnie ścieśnieniu, co ochroni go przed rozwarstwieniem. W ten sposób usuniesz też zanieczyszczenia i różne niedociągnięcia mające miejsce podczas procesu produkcji. W dobrym oczyszczeniu włókien bambusowych pomoże Ci ocet, którego możesz użyć zamiast i innych środków czystości.

Kolejne prania powinny być przeprowadzane w delikatnym cyklu z łagodnymi środkami piorącymi. Musisz wiedzieć, że ręczniki bambusowe zdecydowanie łatwiej oczyścić z plam i nieprzyjemnych zapachów. Na pewno tkaniny bambusowe nie mogą być poddawane działaniu wysokich temperatur.

Ręczniki bambusowe najlepiej suszyć na dworze. Nie pozostawiaj ich na długi czas w pralce, ponieważ włókna mogą ulec uszkodzeniu. Długie zawilgocenie tkaniny działa na nią destrukcyjnie i wnikają w nią nieprzyjemne zapachy. Jeśli chodzi o prasowanie, to najlepiej to robić przy użyciu żelazka parowego. Oczywiście ręczniki bambusowe powinny być całkowicie osuszone przed prasowaniem. Trzeba jednak bardzo uważać, aby nie użyć zbyt wysokiej temperatury, ponieważ włókna mogą ulec poluzowaniu.

Ręczniki bambusowe zapewnią Ci komfortowe użytkowanie, jeśli dobrze o nie zadbasz. Są niezwykle puszyste, delikatne i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Ułożone równo w kostkę świeże ręczniki będą też ciekawym dekorem łazienki.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręcznik-bambus.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/12/ręcznik-bambus-420x289.jpgBeauty WomenModamoda,porady,ręcznikDobrej jakości ręcznik powinien być nie tylko miękki, ale też trwały, dobrze chłonny i szybko schnący. Ich walory docenia się szczególnie podczas kąpieli, ale też na plaży czy w saunie są niezwykle istotne. Ręcznik bambusowy – postaw na wyjątkową delikatność i komfort użytkowania Ostatnio bardzo modne stały się produkty odzieżowe i...