paznokcie

Ozdobne pyłki do paznokci zyskały ogromną popularność wiele lat temu. Zaczęło się od kultowego już „efektu syrenki” i po dziś dzień te wielokolorowe, mieniące się drobinki są jednym z najpopularniejszych produktów do wykańczania stylizacji paznokci.

Jakie efekty można uzyskać, stosując pyłki do paznokci?

Pyłki do stylizacji paznokci występują w wielu kolorach i mają różnorodny stopień zmielenia swoich drobinek, co sprawia, że za ich pomocą uzyskać można bardzo różnorodne rezultaty. Nakładane na różne kolory ulubionych lakierów hybrydowych dają też nieco odmienne efekty końcowe, dlatego możliwości oryginalnego manicure jest naprawdę nieskończona liczba.

Do jednych z najpopularniejszych efektów nadal należy „efekt syrenki”. Początkowo używany był głównie na biały lakier bazowy, dając w efekcie bardzo subtelny, dziewczęcy i opalizujący rezultat. Z czasem zaczęto doceniać też efekt, jaki uzyskiwano po wtarciu pyłku w inne kolory bazowe, a na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze produkty. W sklepach znaleźć można efekty typu kameleon, holograficzne, tęczowe, świecące w ciemności i lustrzane. Te ostatnie mają najdrobniej zmielone drobinki, co daje wrażenie szklanej tafli lub idealnie wypolerowanych i błyszczących metali szlachetnych. Do pyłków z grubymi cząsteczkami zaliczyć natomiast możemy tzw. pyłki piaskowe, dające na paznokciach efekt cukru (candy effect).

Jak stosować pyłki?

Zdobienie i wykańczanie stylizacji przy użyciu pyłków jest banalnie proste, szybkie i nawet osobom, które rozpoczynają przygodę z samodzielną stylizacją paznokci, nie przysporzy większych problemów. To doskonały sposób, by zaakcentować drobne szczegóły lub całe paznokcie bez konieczności malowania skomplikowanych wzorków, lub doklejania dodatkowych ozdób typu cyrkonie. Manicure pozostaje lekki, elegancki, a jednocześnie nabiera charakteru i pozwala na wyrażenie siebie. Wystarczy użyć ulubionego lakieru hybrydowego, a następnie wetrzeć pyłek w jego warstwę dyspersyjną lub top typu no-wipe, strzepnąć nadmiar pyłku, oczyścić z niego skórki, a następnie pokryć paznokieć topem wykończeniowym. Aplikację pyłku najlepiej przeprowadzać za pomocą specjalnego aplikatora i szczoteczki do wcierania, ale można to też zrobić po prostu palcem drugiej dłoni.

Można eksperymentować z wcieraniem pyłków w klasyczne lakiery do paznokci. W tym celu należy odczekać, aż lakier podeschnie, ale tylko na tyle, by nadal był nieco lepki i klejący i wklepać w niego drobinki. Nie jest to najłatwiejsze, ale zawsze warto spróbować. Może uzyska się zupełnie nowy, ciekawy i oryginalny rezultat.

Więcej informacji: https://nox-nails.pl/kategoria/lakiery-hybrydowe/

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/queen_rules_paznokcie.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/queen_rules_paznokcie-420x280.jpgBeauty WomenUrodapaznokcie,urodaOzdobne pyłki do paznokci zyskały ogromną popularność wiele lat temu. Zaczęło się od kultowego już „efektu syrenki” i po dziś dzień te wielokolorowe, mieniące się drobinki są jednym z najpopularniejszych produktów do wykańczania stylizacji paznokci. Jakie efekty można uzyskać, stosując pyłki do paznokci? Pyłki do stylizacji paznokci występują w wielu kolorach...