kąpiel

Młodzi rodzice bardzo starają się, aby ich dziecku niczego nie brakowało i było zawsze we właściwy sposób zaopiekowane. Jednym z pierwszych dylematów jest oczywiście pierwsza kąpiel. Dzisiaj nie wykonuje się jej w szpitalu, a w warunkach domowych. W jaki sposób najlepiej ją przygotować?

Akcesoria – wanienka, termometr do wody i kosmetyki

W sklepach można dziś znaleźć szereg akcesoriów, które przydają się podczas kąpieli dziecka. Na pewno warto zdecydować się na zakup małej wanienki, która nie mieści zbyt wiele wody i w której maluszek będzie bezpieczny. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej jest dziecko trzymać w wodzie rękoma, chociaż sprzedawcy oferują też specjalne leżaczki, w których można wygodnie ułożyć maleństwo. W ofercie są również wiaderka do kąpieli, które coraz chętniej wybierają młodzi rodzice. Ważne, aby rodzic czuł się dobrze i mógł zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa podczas kąpieli.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście odpowiednie dopasowanie temperatury wody. Sprawdza się wówczas idealnie termometr do wody, który nie jest dużym wydatkiem, a pozwala na wskazanie dokładnej temperatury wody w każdym miejscu. Dobrze zaopatrzyć się w taki termometr, ponieważ można z niego korzystać przez najbliższe miesiące bez najmniejszych obaw.

Jakie kosmetyki do kąpieli wybrać dla noworodka?

Lekarze i położne wskazują, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku małego dziecka jest stosowanie jedynie czystej wody do kąpieli. Tak małe dziecko nie brudzi się przecież i nie poci. Woda idealnie zmywa z niego wszystko, co potrzeba i na pewno nie uczuli dziecka. Jeśli ktoś upiera się na zastosowanie kosmetyków, najlepiej jeśli będą to tak zwane emolienty o jak najuboższym składzie. Ważne, aby taki kosmetyk nie zawierał żadnych substancji koloryzujących, ani zapachowych, ponieważ to one najczęściej odpowiadają za uczulenia.

Jak powinna wyglądać sama kąpiel?

Najlepiej, jeśli jeden z rodziców przygotuje wanienkę z wodą. Stosując termometr do wody ma pewność, że jest to odpowiednia temperatura. Następnie, jedno z rodziców trzyma maluszka, a drugie delikatnie obmywa jego ciało dłonią. Kąpiel nie musi być długa, jednak jeśli podoba się dziecku, można mu pozwolić się zrelaksować w taki sposób. Po myciu, ciało maluszka delikatnie ocieramy mięciutkim ręczniczkiem lub pieluszką i można go ubrać. Jeśli skóra tego wymaga, można zastosować delikatny emolient nawilżający. Jeśli jest w dobrym stanie, nie ma potrzeby stosowania żadnych kosmetyków. Wanienkę zawsze starannie myjemy i płuczemy.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/termometr-do-wody-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/termometr-do-wody-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiedziecko,kąpiel,zdrowieMłodzi rodzice bardzo starają się, aby ich dziecku niczego nie brakowało i było zawsze we właściwy sposób zaopiekowane. Jednym z pierwszych dylematów jest oczywiście pierwsza kąpiel. Dzisiaj nie wykonuje się jej w szpitalu, a w warunkach domowych. W jaki sposób najlepiej ją przygotować? Akcesoria – wanienka, termometr do wody i...