zima

Noclegi w hotelach i pensjonatach tanieją, bilety lotnicze czy autobusowe stają się coraz tańsze. Z tego względu wiele osób, które wcześniej rozważało zakup przyczepy kempingowej, zrezygnowało z tego pomysłu. Okazuje się jednak, że dla osób planujących dłuższą podróż, zwłaszcza po Europie, nadal może to być najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego warto kupić przyczepę kempingową?

Niemal każdy z nas chciałby choć raz przeżyć długą, ekscytującą podróż. O ile podczas kilkudniowej wycieczki najczęściej wybieramy nocleg w hotelach, a przemieszczamy się samochodem, koleją lub samolotem, o tyle podczas dłuższej wyprawy staje się to uciążliwe i dość drogie. Osoby, którym marzy się kilkutygodniowy (albo nawet kilkumiesięczny) trip po Europie czy Azji wybierają najczęściej zupełnie inne rozwiązania. Przyczepa kempingowa ma kilka zalet, których trudno nie docenić; po pierwsze, można w niej nocować, co oznacza, że minimalizują się koszty związane z noclegiem. Po drugie – przyczepa jest zazwyczaj na tyle wygodna i komfortowa, że spokojnie może pełnić takie same funkcje jak np. domek letniskowy. Z kolei koszt samej podróży to jedynie koszt paliwa – nie trzeba się martwić o bilety autobusowe czy kolejowe, które zwłaszcza na zachodzie Europy są znacznie droższe niż w Polsce. Oczywiście należy pamiętać, że cena paliwa również systematycznie rośnie, ale w tym przypadku koszty rozkładają się między wszystkich podróżujących.

O czym pamiętać przy zakupie przyczepy?

Po pierwsze warto zastanowić się, ile osób będzie podróżować przyczepą – czy będzie ona przeznaczona głównie na wyjazdy rodzinne, czy może wypady z grupką przyjaciół? Liczba osób jest konieczna przy ocenie wymiarów przyczepy – musimy być pewni, że wszyscy podróżujący zmieszczą się w niej bez problemu. Warto także zadbać o wyposażenie; lodówka do przyczepy kempingowej, mikrofala, zlew, natrysk czy toaleta to absolutne minimum, które pozwoli na wyruszenie w dłuższą podróż. Najlepiej kupić przyczepę, która będzie już wyposażona w wymienione wyżej elementy, jednak możliwe jest także ich samodzielne dokupienie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/02/urbanaw14photo6_low-1200x800.jpeghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/02/urbanaw14photo6_low-420x280.jpegBeauty WomenLifestylerodzina,wakacje,wyjazdNoclegi w hotelach i pensjonatach tanieją, bilety lotnicze czy autobusowe stają się coraz tańsze. Z tego względu wiele osób, które wcześniej rozważało zakup przyczepy kempingowej, zrezygnowało z tego pomysłu. Okazuje się jednak, że dla osób planujących dłuższą podróż, zwłaszcza po Europie, nadal może to być najlepsze rozwiązanie. Dlaczego warto kupić...