fitness

Większość z nas uwielbia słodycze – ale niewielu może sobie pozwolić na spożywanie ich bez ograniczeń. Bogate w węglowodany smakołyki szkodzą nie tylko sylwetce, ale przede wszystkim zdrowiu. Dlatego coraz częściej mówi się o przekąskach proteinowych, stworzonych dla miłośników zdrowego stylu życia.

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko stanowi ono podstawowy budulec naszych tkanek, ale także czynnie uczestniczy we wszystkich procesach metabolicznych oraz wchodzi w skład hormonów, enzymów i przeciwciał. Jak zadbać o prawidłową ilość białek w organizmie? Podstawą jest dieta bogata w aminokwasy, a zróżnicować mogą ją także tak uwielbiane przez nas przekąski.

Najpopularniejszym smakołykiem o wysokiej zawartości białka są batony proteinowe – szczególnie polecane ze względu na swoją zawartość osobom aktywnym fizycznie. Stanowią łatwo dostępną przekąskę o wysokiej zawartości energetycznej, która zapewnia poczucie sytości i sprzyja budowaniu masy mięśniowej. Wśród miłośników fitnessu największą popularnością cieszą się marki Nutrend, BeRaw czy Olimp. Wybierając batony proteinowe, należy zwrócić szczególną uwagę na zawartość cukrów prostych i tłuszczów – często zdarza się, że „zdrowe” przekąski także niosą ze sobą ryzyko wzrostu masy tłuszczowej czy chorób układu krążenia. Im mniejsza liczba składników, tym większa szansa na to, że wybrany przez nas baton faktycznie może być polecany sportowcom i osobom na diecie.

Sprawdzonym sposobem na wzbogacenie swojej diety o białko w smacznej formie jest samodzielne przygotowywanie wysokobiałkowych przekąsek. Miłośnicy słonych frykasów rozsmakowują się w krakersach z tuńczykiem, stanowiącym zdrową porcję białka, kwasów omega-3 i witaminy D, czy serowymi chipsami z jarmużu. Natomiast ci, którzy preferują słodkości, mogą przygotować w domu pudding z nasion chia, jogurt grecki z owocami i płatkami owsianymi lub placki bananowe. Możliwości jest bardzo wiele i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najważniejsza jest jednak świadomość wartości przekąsek, po jakie sięgamy na co dzień, i unikanie słodyczy, które stanowią jedynie źródło pustych kalorii.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/fitness-1677212_1280-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/01/fitness-1677212_1280-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiebiałko,sport,zdrowieWiększość z nas uwielbia słodycze – ale niewielu może sobie pozwolić na spożywanie ich bez ograniczeń. Bogate w węglowodany smakołyki szkodzą nie tylko sylwetce, ale przede wszystkim zdrowiu. Dlatego coraz częściej mówi się o przekąskach proteinowych, stworzonych dla miłośników zdrowego stylu życia. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka to podstawa prawidłowego...