tradzik

Metod przedłużania włosów jest wiele. Na czym polega tulejkowa? Czy jest ona w pełni bezpieczna dla naturalnych pasm? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Na czym polega metoda tulejkowa?

Przedłużanie włosów metodą tulejkową zalicza się do tzw. metod na zimno. Zabieg polega na doczepianiu pasm do naturalnych włosów przy wykorzystaniu specjalnych tulejek. Mogą one być z brązu lub mosiądzu i wyścielone w środku np. silikonem. Ich rozmiar dobiera się indywidualnie. Tulejki mogą być zaciskane raz lub dwa razy (tzw. książeczka).

Bardzo istotne jest, aby doczepiane pasemko nie było grubsze niż naturalne. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia, w tym również wypadnięcia włosów. Właśnie dlatego zabieg przedłużania włosów warto powierzyć profesjonaliście – osobie, która ma niezbędne doświadczenie i zna się na swojej pracy.

Czy metoda tulejkowa jest dla wszystkich?

W przypadku metody tulejkowej pasmo jest doczepiane do naturalnych włosów. Te zostają zatem obciążone. Z tego względu metoda jest polecana jedynie osobom mającym normalne lub grube włosy. W przypadku cienkich i łamliwych dodatkowe obciążenie nie jest wskazane.

Zastosowanie metody tulejkowej w przypadku normalnych lub grubych włosów gwarantuje, że łączenia nie będą widoczne. Dla uzyskania najlepszych efektów, profesjonaliści dobierają tulejki do koloru odrostu.

Włosy do tej metody można zobaczyć pod adresem https://besthair.pl/pol_m_Wlosy-Ringi-151.html.

Przedłużanie włosów metodą tulejkową – jak często powtarzać zabieg?

Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy przede wszystkim od tempa wzrostu włosów. Im szybciejonerosną, tym częściej konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Najczęściej czas noszenia wynosi od 2,5 do 3 miesięcy.

Powtórzenie zabiegu polega na zdjęciu tulejek, a następie ponownym przymocowaniu pasemek do włosów. Samodzielne zdjęcie mocowań jest praktycznie niemożliwe – konieczna będzie wizyta u profesjonalisty.

Jakie włosy wybrać do przedłużenia i jak o nie dbać?

Do przedłużenia włosów metodą tulejkową najlepiej wybrać naturalne pasma słowiańskie. Dlaczego? Struktura włosów azjatyckich czy indyjskich znacznie różni się od struktury włosów europejskich. Z uwagi na zawartość pigmentu, uzyskanie na takich pasmach np. koloru blond często jest niemożliwe.

W przypadku metody tulejkowej pielęgnacja doczepionych pasemek powinna odbywać się przy użyciu specjalnych kosmetyków, które zapewnią im odpowiednie nawilżenie. Włosy najlepiej myć letnią wodą pod prysznicem. Zaleca się także stosowanie szczotki przeznaczonej do włosów doczepianych.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/jak-usunac-tradzik.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/10/jak-usunac-tradzik-420x336.jpgBeauty WomenWłosykobieta,uroda,włosyMetod przedłużania włosów jest wiele. Na czym polega tulejkowa? Czy jest ona w pełni bezpieczna dla naturalnych pasm? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Na czym polega metoda tulejkowa? Przedłużanie włosów metodą tulejkową zalicza się do tzw. metod na zimno. Zabieg polega na doczepianiu pasm do naturalnych włosów przy wykorzystaniu specjalnych...