cera

Skóra twarzy jest szczególnie delikatna, dlatego też może być narażona na szereg problemów o zabarwieniu dermatologicznym. Często pojawia się na niej zaczerwienienie, dyskomfort termiczny, a także trądzik. Nieleczone problemy tego typu z biegiem czasu stają się coraz bardziej widoczne i uporczywe. Co jest ich przyczyną i jak radzić sobie z problemem?

Problemy skórne i ich objawy

Problemy skórne są częste zwłaszcza wśród ludzi w młodym wieku, w okresie dojrzewania. Nie oznacza to jednak, że w późniejszym etapie naszego życia możemy ich uniknąć. Na naszej twarzy pojawić się mogą różne, często bardzo nieestetyczne objawy. Mogą to być:

  • Czasowe zaczerwienienia bądź uderzenia gorąca
  • Ciągłe zaczerwienienie związane z pękającymi naczynkami
  • Trądzik różowaty, oznaczający stan zapalny

Najczęstszą przyczyną owych zmian skórnych jest nad reaktywność naczyń krwionośnych w skórze. Kiedy rozszerzają się one wówczas na twarzy pojawia się zaczerwienienie. W następnej kolejności naczynka powracają do poprzedniego stanu. Niestety wraz z upływem czasu coraz bardziej się rozszerzają, przestają znikać i zaczynają być widoczne gołym okiem. Zaczerwienienie obecne jest cały czas, a jeżeli pojawi się stan zapalny, wówczas towarzyszy mu trądzik.

Zaczerwienienie i trądzik mogą wzmagać się, co spowodowane jest wieloma czynnikami. Na ogół są to:

  • Czynniki zewnętrzne tj: promieniowanie UV, klimat, stres, jedzenie
  • Czynniki wewnętrzne np.: emocje, picie kawy, spożywanie przypraw
  • Czynniki genetyczne

W jaki sposób dbać o skórę wrażliwą, skłonną do zaczerwienień?

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy stosować adekwatne kosmetyki, a także spożywać witaminy. Szczególnie ważna jest witamina C, która wzmacnia naczynka krwionośne, oraz witamina B, która chroni przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i zmianami pogodowymi.

Sposobem na walkę z zaczerwienieniem i trądzikiem jest również odpowiednia pielęgnacja skóry. Warto stosować preparaty do demakijażu oraz unikać oczyszczania twarzy wodą. Podrażnienie skóry można również łagodzić za pomocą wody termalnej w sprayu.

Z całą pewnością problemy z wyglądem skóry można ograniczyć zmieniając dietę. Warto unikać lub ograniczyć spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Dodatkowo warto wyrzec się kawy i pikantnego jedzenia.

Nie zapominajmy również o ochronie skóry przed zmianami pogodowymi. Unikajmy gwałtownych zmian zimna i gorąca, a także stosujmy produkty do pielęgnacji skóry, które posiadają filtry słoneczne.

Więcej o naczynkach i przebarwieniach znajdziesz tutaj: https://plusmed.info.pl/naczynka-przebarwienia-tradzik-harmony-dye-vl/

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/cera-1200x748.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/cera-420x262.jpgBeauty WomenZdrowieleczenie,skóra,zdrowieSkóra twarzy jest szczególnie delikatna, dlatego też może być narażona na szereg problemów o zabarwieniu dermatologicznym. Często pojawia się na niej zaczerwienienie, dyskomfort termiczny, a także trądzik. Nieleczone problemy tego typu z biegiem czasu stają się coraz bardziej widoczne i uporczywe. Co jest ich przyczyną i jak radzić sobie...