zaręczyny

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdej kobiety. Są one bowiem początkiem drogi do nowego rozdziału życia, do dorosłości i założenia własnej rodziny. Nie dziwi zatem fakt, że powinny one być odpowiednio uczczone i wyjątkowe. Pragniesz wyjątkowych zaręczyn, ale nie wiesz, jak dać sygnał ukochanemu i skierować jego działania na właściwe tory? Skorzystaj więc z naszych pomysłów i wyczekuj na pierścionek!

1. Daj do zrozumienia, że jesteś gotowa

Jeśli coś zaczynać to oczywiście od początku i z głową, aby nie wprowadzić niepotrzebnego chaosu. Być może Twój mężczyzna od dłuższego czasu nosi się z zamiarem poproszenia Cię o rękę, tylko nie wie, czy Ty także tego chcesz, a może nie do końca jest na to gotowy i choć kocha Cię, naprawdę pragnie spędzić z Tobą życie, potrzebuje jeszcze trochę czasu na ten ważny krok. Musisz zwyczajnie „wyczuć grunt”, ale zrób to zręcznie, delikatnie i nienachalnie. W przeciwnym wypadku ukochany może poczuć się nieco przyciśnięty do muru i na szybko zorganizuje jakiekolwiek zaręczyny w obawie o to, abyś nie zarzuciła mu, że się waha. Możesz na przykład opowiedzieć o tym, że słyszałaś lub czytałaś ostatnio o wyjątkowych zaręczynach i dać do zrozumienia, że jeśli „kiedyś” Wy również mielibyście się zaręczać, chciałabyś, aby była to magiczna chwila.

2. Złote pierścionki zaręczynowe – wskaż ten jedyny

Nie da się ukryć, że złote pierścionki zaręczynowe to absolutna, ponadczasowa klasyka. Pierścionek taki dość jednoznacznie wskazuje, że kobieta jest zaręczona i niebawem wyjdzie za mąż. Złote pierścionki zaręczynowe najczęściej występują w połączeniu z nieśmiertelnymi brylantami, ale nie jest to regułą i koniecznością. Jeśli masz zupełnie inny gust i brylanty do Ciebie nie przemawiają, zasugeruj mężczyźnie, jaki pierścionek z pewnością skradnie Twoje serce. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest oczywiście wizyta w salonie jubilerskim. Może się ona odbyć na przykład pod pretekstem zakupu prezentu dla mamy czy najlepszej przyjaciółki z okazji imienin lub urodzin. A skoro już będziesz w sklepie, nieśmiało możesz zerknąć w stronę pierścionków zaręczynowych i wyrazić swoją własną opinię na temat dostępnych modeli.

3. Zasugeruj, jakie zaręczyny Cię interesują

Opowieści o czyichś zaręczynach i wizyta w salonie jubilerskim to dobry punkt wyjścia do tego, aby pokazać ukochanemu, że temat zaręczyn nie jest Ci obojętny, ale to dopiero połowa drogi. Zaręczyny zaręczynom nierówne, więc jeśli stwierdzisz, że po delikatnych sugestiach Twój partner jest zainteresowany tym wątkiem i jest na niego otwarty, pora na zasugerowanie tego, jak widzisz swoje własne zaręczyny. Romantycznie na plaży przy zachodzie słońca, na górskim szczycie, w przytulnej restauracji, we własnym zaciszu domowym, a może ekstremalnie i zjawiskowo? Musisz dać to do zrozumienia, bo jak się niejednokrotnie okazuje, nawet najlepiej dobrane i najbardziej kochające się pary nie zawsze czytają z siebie niczym z otwartej księgi. Innymi słowy, Twojemu mężczyźnie może się tylko wydawać, że zna Cię dobrze i wie, czego pragniesz, dlatego jego pomysł na zaręczyny może okazać się nie do końca trafiony pomimo szczerych chęci i zaangażowania.

4. Organizuj, ale pozwól mężczyźnie przejąć inicjatywę w najważniejszym momencie

Mężczyźni są bardzo różni. Nawet ci najbardziej kochani i wspaniali czasem są mocno odporni na stosunkowo wyraźne i jednoznaczne sugestie. Obawiasz się, że Twój ukochany, nawet gdyby dostał prosto w twarz folderem turystycznym, nie domyśliłby się, że chcesz wyjechać np. na weekend w romantyczne miejsce, w którym mają się dokonać zaręczyny? Zadziałaj więc bardziej stanowczo i zacznij organizować pewne konkretne etapy zaręczyn. Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś zaufanego, kto mógłby szepnąć słówko na temat zaręczyn Twojej drugiej połówce, wykorzystaj to. Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru, bo inaczej wszystko wyjdzie sztucznie i mało przyjemnie! Ostatecznie to mężczyzna powinien przejąć inicjatywę, więc pozwól mu na to.

5. Bądź wyrozumiała i pamiętaj, że to także Jego dzień!

Wciąż wiele mówi się o tym, że zaręczyny to wyjątkowy moment dla kobiety, ale nie daj się ponieść emocjom i pamiętaj o tym, że przecież to równie ważny dzień dla Niego! Jeśli macie dokładnie takie same upodobania i pomysły na uczczenie ważnych wydarzeń, nie będzie najmniejszego problemu, jeżeli natomiast macie nieco odmienne potrzeby, pozwól mężczyźnie działać po swojemu, aby i on mógł po latach wspominać dzień zaręczyn jako dzień absolutnie wspaniały i niepowtarzalny!

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_115499741_subscription_monthly_m-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/10/fotolia_115499741_subscription_monthly_m-420x280.jpgBeauty WomenLifestylekobieta,lifestyl,zaręczynyZaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdej kobiety. Są one bowiem początkiem drogi do nowego rozdziału życia, do dorosłości i założenia własnej rodziny. Nie dziwi zatem fakt, że powinny one być odpowiednio uczczone i wyjątkowe. Pragniesz wyjątkowych zaręczyn, ale nie wiesz, jak dać sygnał ukochanemu i skierować jego...