pędzel

W swoim przyborniku do makijażu chyba każda z nas ma pędzel do podkładu. Ale pewnie nie każda z nas wie, jak o niego prawidłowo dbać. Odpowiadamy na pytania dotyczące pielęgnacji pędzli do podkładu.

1. Dlaczego należy czyścić pędzel do podkładu?

Wydaje Ci się, że pędzel jest czysty? Nie musi tak być – przecież pozostają na nim resztki kosmetyku, które gnieżdżą się głęboko we włosiu, a jakby tego było mało, rozmnażają się na nim bakterie i osadzają zarazki i kurz. To wszystko powoduje,że brudny pędzel może powodować zapychanie porów, powstawanie wyprysków i infekcji na twarzy.

2. Jak często trzeba czyścić pędzel do podkładu?

W przypadku tego rodzaju pędzla należy go myć codziennie. Dlaczego? Na włosiu zasycha podkład, a więc brudny pędzel po prostu nie nadaje się do kolejnej aplikacji kosmetyku na twarz. Nawet jeśli Twój pędzel wykonany jest włosia naturalnego połączonego z syntetycznym, powinnaś myć go codziennie.

3. Jak czyścić pędzel do podkładu?

Pędzel do podkładu możesz czyścić na dwa sposoby:

  • czyszczenie powierzchowne: za pomocą chusteczki higienicznej spryskanej wodą, bądź chusteczki nawilżającej. Delikatnie pocieraj pędzel o chusteczkę. Należy pamiętać, że ta metoda nie do końca jest dokładna i skuteczna.
  • czyszczenie głębokie: wariant I: do miseczki nalej ciepłej wody, a na palce nałóż kilka kropel szamponu do włosów lub żelu do twarzy – ważne, żeby produkt był delikatny. Włosie pędzla zanurz w wodzie, ale nie zanurzaj trzonka, gdyż może się rozkleić, bądź poluzować. Następnie delikatnymi ruchami pocieraj włosie palcami, z góry na dół. Unikaj kolistych ruchów, gdyż spowodują, że włosie się poniszczy – połamie i zmieni kształt. Na koniec zanurz pędzel pod ciepłą wodą i dokładnie wypłucz (do momentu, aż woda będzie idealnie czysta). Resztki wody odsącz papierowym ręcznikiem.
  • Czyszczenie głębokie: wariant II: bezpośrednio na włosie nanieś specjalny preparat do mycia pędzli. Delikatnie wmasuj płyn w włosie, aby je zdezynfekować i oczyścić. Powtarzaj tę czynność aż do chwili, gdy uzyskasz całkowicie czysty pędzel. Na koniec wypłucz go pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Suszenie pędzla: najlepiej, jak powiesisz go włosiem w dół lub położysz na płasko i zostawisz w tej pozycji na całą noc. Rano już będzie suchy. Pozwól, by pędzel wysechł naturalnie, nie susz go suszarką, ani nie kładź na kaloryferze.

4. Jak przechowywać pędzel do podkładu?

Najważniejszą zasadą jest przechowywanie pędzli włosiem do góry. Możesz do tego użyć takich narzędzi, jak  brush holder – specjalny pojemnik na pędzle; szklane naczynie z pokrywą; materiałowy organizer z kieszeniami, bądź plastikowe pudełko, do którego był zapakowany, jak go kupowałaś. Ten ostatni patent świetnie sprawdzi się podczas podróży – nie wrzucaj pędzla bezpośrednio do kosmetyczki – jego włosie się odkształci.

Pamiętaj! Nie trzymaj pędzli w łazience. Wilgoć i często zmieniająca się temperatura nie służą włosiu. Poza tym gromadzi się tam sporo kurzu, który osadza się przyborach do makijażu i kosmetykach. Dlatego chroń swoje pędzle przed światłem, kurzem i wilgocią.

5. Co ile warto zmieniać pędzel do podkładu?

Pędzel nie jest akcesorium kosmetycznym, który należy często zmieniać. Pędzel do podkładu wysokiej jakości jest dużo trwalszy. Powinno się je wymieniać co 3-4 lata. Natomiast te wykonane z gorszej jakości włosia syntetycznego nadają się do wymiany co 5-6 miesięcy. Głownie dlatego, że ich włosie szybciej wypada i odkształca się.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/Foundation-application-steps-1200x801.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/12/Foundation-application-steps-420x280.jpgBeauty WomenMakijażmake up,makijaż,podkładW swoim przyborniku do makijażu chyba każda z nas ma pędzel do podkładu. Ale pewnie nie każda z nas wie, jak o niego prawidłowo dbać. Odpowiadamy na pytania dotyczące pielęgnacji pędzli do podkładu. 1. Dlaczego należy czyścić pędzel do podkładu? Wydaje Ci się, że pędzel jest czysty? Nie musi tak być...