włosy

Dostrzegasz coraz większą ilość włosów na ubraniach, na szczotce, w wannie, po kąpieli… Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Co robisz, gdy nagle je tracisz?

Pierwszym krokiem który powinnaś wykonać to wizyta u dermatologa, który pomoże ci ustalić, co powoduje, że twoje włosy są takie słabe. Można też zrobić badanie richogramem, by sprawdzić, jakie włosy wypadają. Podczas zabiegu bada się 100 losowo wybranych wypadających włosów i sprawdza, w jakiej fazie wzrostu się znajdowały. Jeśli dominują włosy stare, diagnozuje się pacjentkę w innym kierunku, niż gdy w badaniu przeważają włosy młode. Bardzo często przyczyną wypadania włosów jest nadmierny stres, nieodpowiednia dieta czy hormony Czynniki te doprowadzają do zwłóknienia otoczki kolagenowej włosa, co w efekcie powoduje ucisk na korzeń, który przestaje być prawidłowo odżywiony.

Jak możesz powstrzymać wypadanie włosów?

Problemy z włosami mogą pojawić się w każdym wieku, aby zapobiec ich wypadaniu stosuj szampony, odżywki lub kuracje zapobiegające wypadaniu włosów. Również możesz co jakiś czas stosować specjalną kurację wzmacniającą włosy i zapobiegającą ich wypadaniu. Jest ona bardzo skuteczna i już po kilku zabiegach ubytek włosów jest mniejszy. Masaż skóry głowy zapobiega wypadaniu włosów, ale także pobudza cebulki co przyspiesza wzrost nowych włosów. Również pamiętaj, aby w diecie nie brakowało witaminy E i magnezu mają one zbawienny wpływ na kondycję włosów. Jak również olejek rycynowy ma duży wpływ na kondycję włosa, leczniczo należy go wcierać w skórę głowy dwa, trzy razy w tygodniu. Ponadto należy chronić włosy przed promieniami UV.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów, powinno się zrezygnować z trwałej ondulacji, z farbowania i kręcenia włosów na wałki, a tylko suszyć je i modelować niezbyt gorącą suszarką.

7 zasad pielęgnacji włosów:

1. Myj je tak często jak tego potrzebujesz. Nawet codziennie, szczególnie gdy mieszkasz w środowisku zanieczyszczonym.

2. Używaj łagodnych szamponów do częstego mycia: Zawierają mało detergentów, dzięki temu zmniejszają ryzyko podrażnień.

3. Zanim naniesiesz szampon na włosy: w dłoni rozcieńcz go najpierw wodą.

4. Myjąc głowę, lekko masuj skórę palcami wtedy pobudzisz jej ukrwienie.

5. Płucz włosy letnią wodą, nigdy gorącą Unikniesz wtedy nadmiernego pobudzania do pracy gruczołów łojowych, a przede wszystkim unikniesz zbędnego „ stroszenia” łusek włosa.

6. Nie rozczesuj mokrych włosów Po umyciu delikatnie odciśnij je w ręczniku . Do rozczesania wilgotnych włosów użyj rzadkiego grzebienia, który nie szarpie włosów.

7. Gorące powietrze suszarki osłabia włosy, powodując ich łamliwość Susząc włosy ustaw niską temperaturę nawiewu. Podczas suszenia trzymaj suszarkę w odległości 20 cm od głowy, dzięki temu nie przegrzejesz kosmetyków. Na koniec puść zimny strumień, by łuski włosa domknęły się.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/black-hair-long-hair-228239.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/black-hair-long-hair-228239-420x263.jpgBeauty WomenWłosyfryzura,uroda,włosyDostrzegasz coraz większą ilość włosów na ubraniach, na szczotce, w wannie, po kąpieli... Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Co robisz, gdy nagle je tracisz? Pierwszym krokiem który powinnaś wykonać to wizyta u dermatologa, który pomoże ci ustalić, co powoduje, że twoje włosy są takie słabe. Można też zrobić badanie...