kobieta

Kamień nazębny jest niczym innym, jak złogami białek, minerałów oraz biofilmu bakteryjnego, który deponuje się na powierzchni szkliwa. Wraz z jego ewolucją dochodzi do stopniowego wapnienia i powstawania twardej płytki, które często może być usunięta jedynie za pomocą scalingu. Jak pokonać kamień?

Sposoby na walkę z kamieniem nazębnym

Istnieje wiele sposób na skuteczną walkę z kamieniem nazębnym – jedną z nich okazuje się przede wszystkim fakt, iż jest ona skutkiem zaniedbań higienicznych oraz rodzaju spożywanego pokarmu. Deputaty wapnia odkładają się w środowisku kwaśnym, na które wpływa bardzo mocno to, co spożywamy i jak wygląda u nas higiena jamy ustnej. Słodycze, kawa oraz nikotyna – to wszystko przyśpiesza powstawanie płytki nazębnej i doprowadza do powstawania przebarwień zębów. Kamień na zębach często lokalizuje się na granicy szkliwa i zębiny, co może doprowadzać do odsłaniania szyjek zębowych, bólu i w efekcie do paradontozy. Jest to poważny problem stomatologiczny, który wymaga wytężonej higieny oraz regularnej pielęgnacji naszego uzębienia.

Dobrze jest stosować specjalne pasty, które mogą nieco zmiękczyć i zetrzeć kamień na zębach. Dobrze z nimi współpracują wszelkiego rodzaju płyny do płukania jamy ustnej oraz specjalne preparaty, których do wyboru mamy całą masę. Można również skutecznie poradzić sobie z kamieniem, udając się co jakiś czas na stomatologiczny scaling oraz wybierając dentystyczne czyszczenie zębów – jest to bardzo skuteczna i przydatna metoda radzenia sobie z problemami stomatologicznymi, na której warto zawiesić oko i wypróbować ją.

Jak jeszcze usuwać kamień nazębny?

Efektywnie patrząc, to kamień na zębach może być usuwany z wykorzystaniem promieniowania UV oraz specjalnych pokarmów. Można np. do higieny jamy ustnej zastosować co jakiś czas odrobinę sody – zobojętni ona środowisko w jamie ustnej oraz skutecznie zetrze zdeponowany biofilm bakteryjny oraz inne zanieczyszczenie, które są przyczyną rozwoju płytki nazębnej. Podstawą przeciwdziałania jest jednak regularna higiena jamy ustnej i korzystanie z regularnych wizyt stomatologicznych.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/07/kobieta-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiekamień,zdrowie,zębyKamień nazębny jest niczym innym, jak złogami białek, minerałów oraz biofilmu bakteryjnego, który deponuje się na powierzchni szkliwa. Wraz z jego ewolucją dochodzi do stopniowego wapnienia i powstawania twardej płytki, które często może być usunięta jedynie za pomocą scalingu. Jak pokonać kamień? Sposoby na walkę z kamieniem nazębnym Istnieje wiele sposób...