zdjęcie

Wiele mam zastanawia się często jaką wybrać pościel dla swojej małej pociechy. Wydawałoby się, że wybór odpowiedniej pościeli nie jest niczym skomplikowanym, jednak przy zalewie produktów niskiej jakości i wątpliwego pochodzenia, powinniśmy świadomie podchodzić do zakupów i wybierać tylko to co najlepsze. Sprawę dodatkowo komplikuję fakt, że wiele polskich firm sprzedaje pościele sprowadzane z zza granicy nie informując o tym wprost, co może później prowadzić do nieprzyjemnej niespodzianki. Dziś podpowiemy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka, oraz jaką pościel wybrać żeby nasz maluszek był zadowolony.

Materiał dobrej jakości podstawą udanego zakupu

Zaczynamy oczywiście od kwestii najważniejszej – materiału. To z jakiego materiału została wykonana pościel będzie miało ogromny wpływ na wiele czynników między innymi komfort snu, zdrowie oraz trwałość. Wybierając pościel (szczególnie dla dziecka) zwróćmy uwagę na to, żeby kupić produkt wykonany najlepiej z wyłącznie naturalnych materiałów takich jak: flanela, kora czy satyna. Wszystkie z trzech wymienionych materiałów to nie tylko gwarancja wygody, ale także ciepła, co jest bardzo ważne przy zakupie dla małego dziecka. Pamiętajmy, że pościele syntetyczne mają negatywny wpływ na skórę i ogólny poziom komfortu snu co przekłada się na niewyspanie i podwyższony poziom stresu.

Wyjątkowy wzór dla wyjątkowego dziecka

Gdy już wybierzemy zdrową dla skóry pościel o naturalnym składzie możemy zwrócić uwagę na wzór i motyw wizualny produktu. Zdecydowanie trafionym pomysłem będzie zakup pościeli ze zwierzętami lub w superbohaterów. Jako, że każde dziecko kocha Supermana czy Batmana tego typu motyw zawsze wywoła radość. Gdy wybierzemy jednak pościel ze zwierzętami (szczególnie dla bardzo małych dzieci) możemy mieć pewność, że wzór wzbudzi w maluchu ciekawość i wesołe skojarzenia. Pościel ze zwierzętami to jednak nie tylko pomysł na zakup dla malucha – niejeden z nas, dorosłych ucieszyłby się przecież z takiego prezentu!

Rozmiar, czyli nie za duża, nie za mała

Ostatnim kryterium w wyborze odpowiedniej pościeli jest oczywiście rozmiar. Tutaj nie mamy z reguły za wiele do powiedzenia dobierając pościel do rozmiarów łóżka i użytkownika. Za duża pościel to równie duża niewygoda, której lepiej unikać za wszelką cenę. Z dwojga złego jednak jeszcze gorzej jest kupić za małą pościel, która nie pozwoli na przykrycie całego ciała przez co stanie się zarazem niepraktyczna i niewygodna. Warto sprawdzić w sklepie różne warianty pościelowe a w razie jakichkolwiek problemów lub niedogodności wymienić nietrafiony zakup tak, aby jak najszybciej pozbyć się problemu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-1200x724.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-420x253.jpgBeauty WomenLifestyledziecko,łóżko,pościel,senWiele mam zastanawia się często jaką wybrać pościel dla swojej małej pociechy. Wydawałoby się, że wybór odpowiedniej pościeli nie jest niczym skomplikowanym, jednak przy zalewie produktów niskiej jakości i wątpliwego pochodzenia, powinniśmy świadomie podchodzić do zakupów i wybierać tylko to co najlepsze. Sprawę dodatkowo komplikuję fakt, że wiele polskich...