dom

Naczynia same się nie pozmywają, podłoga sama się nie umyje, a kurze same nie zetrą. Niestety, to, jak wygląda nasze mieszkanie, zależy tylko od nas i to tylko my możemy sprawić, że zawsze będzie panował w nim porządek. Sprzątanie nie należy do obowiązków, które lubi każdy, chociaż są tacy, którzy szczerze przyznają, że sprawia im to przyjemność. Ci, którzy jednak go unikają, powinni skorzystać z kilku prostych trików.

Zaplanowane sprzątanie

Od poniedziałku do piątku nie zawsze mamy czas, aby odkurzyć w salonie czy umyć zabrudzone kafelki w łazience. Zaniedbując obowiązki domowe podczas całego tygodnia powoduje, że całą sobotę poświęcamy na sprzątanie. Tak naprawdę to jest przyczyną naszej antypatii do sprzątania. Dzień, który powinien być dniem odpoczynku, jest kolejnym dniem pracy. Sprzątanie odbiera nam jeden dzień weekendu, tak nie powinno być.

Aby weekend nadal miał 2 dni, obowiązki można rozdzielić na kilka dni, również w ciągu tygodnia. Odkurzanie salonu zajmuje ok. 15-20 minut, a kiedy jest mniejszy, nawet krócej. Wytarcie kurzu w jednym pokoju to podobny czas, a pozbycie się zabrudzeń z kuchennego blatu to kwestia kilku minut. Jeżeli każdego dnia zrobimy jedną czynność, w sobotę możemy jedynie umyć podłogę.

Co masz zrobić później, zrób teraz

Ta metoda w sprzątaniu sprawdza się doskonale. Jeżeli wyjmujemy z szafki zeszyt, kiedy nie jest nam już potrzebny, odkładamy go na miejsce. W przeciwnym razie na naszym biurku może zrobić się duży bałagan. Tak jest z każdą inną rzeczą, zawsze odkładamy ją tam, gdzie jest jej miejsce, a oszczędzimy sobie nawet kilkadziesiąt minut w tygodniu. Ponadto w mieszkaniu zawsze będzie panował porządek, nic nie będzie nam przeszkadzać, niczego nie będziemy musieli szukać. Warto jest wdrożyć ten nawyk w swoją codzienność.

Aby sprzątanie było łatwe, przyjemne i efektywne, konieczne jest wyposażenie się w kilka sprzętów, jak mop, szczotka, myjka, odkurzacz do szyb i oczywiście środki czystości odpowiednie dla konkretnej powierzchni. Szeroki wybór artykułów do sprzątania znaleźć można na leifheitsklep.pl.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/pokoj-wnetrzne-1200x801.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/pokoj-wnetrzne-420x280.jpgBeauty WomenLifestyledom,porządek,sprzątanieNaczynia same się nie pozmywają, podłoga sama się nie umyje, a kurze same nie zetrą. Niestety, to, jak wygląda nasze mieszkanie, zależy tylko od nas i to tylko my możemy sprawić, że zawsze będzie panował w nim porządek. Sprzątanie nie należy do obowiązków, które lubi każdy, chociaż są tacy,...