cera

Pajączki, czyli popękane naczynka to jeden z wielu problemów skórnych. Najczęściej widoczne są na skórze naczynkowej zarówno u młodszych, jak i u starszych kobiet. Oczywiście, pajączki mogą mieć też mężczyźni. Jak możemy pozbyć się nieestetycznych popękanych naczynek?

Popękane naczynka najczęściej powstają u osób z predyspozycjami genetycznymi, dlatego jeśli nasi rodzice albo dziadkowie mieli naczynkową skórę, możemy mieć ją również. Także pajączki częściej powstają na skórze wrażliwej, opalanej, a także u osób z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami hormonalnymi, prowadzących siedzący tryb życia.

Najczęściej zmiany formują się w okresie zimy albo latem, gdy naczynka stają się bardzie kruche ze względu na skrajne temperatury.

Kosmetyki na popękane naczynka

W sprzedaży znajdziemy różne kosmetyki przeznaczone na popękane naczynka. Są one przede wszystkim bogate w związki mające na celu poprawę kondycji naczynek, na przykład wyciąg z kasztanowca czy miłorzębu.

Ze względu na swój skład zmniejszają ryzyko pękania naczynek krwionośnych, ale nie są w stanie poradzić sobie już z tymi, które się uformowały.

Zabiegi medycyny estetycznej na popękane naczynka

Jeśli zależy nam na rzeczywistym pozbyciu się popękanych naczynek, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów w tym właśnie zakresie i wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o zamykanie naczynek jest jednym z wielu miast, gdzie możemy skorzystać z tego rodzaju usług.

Zabiegi polegają przede wszystkim na wykorzystaniu urządzeń laserowych albo IPL, które emitują wiązkę powodującą obkurczenie i zlikwidowanie naczynka. W rezultacie widoczność naczynka zmienia się natychmiast i efekt jest bardzo estetyczny.

Przy skłonnościach do pękania naczynek pamiętaj o tym, żeby:

  • nie brać gorących kąpieli
  • unikać opalania się, również w solarium
  • nie chodzić w obuwiu na wysokich obcasach
  • nie jeść pikantnych potraw z ostrymi przyprawami
  • nie spędzać wielu godzin w jednej pozycji
  • nie korzystać z sauny
  • nie wyciskać samodzielne krostek i zaskórników
  • nie pić alkoholu i nie palić papierosów

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/cera-1200x748.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/08/cera-420x262.jpgBeauty WomenUrodakobieta,naczynka,urodaPajączki, czyli popękane naczynka to jeden z wielu problemów skórnych. Najczęściej widoczne są na skórze naczynkowej zarówno u młodszych, jak i u starszych kobiet. Oczywiście, pajączki mogą mieć też mężczyźni. Jak możemy pozbyć się nieestetycznych popękanych naczynek? Popękane naczynka najczęściej powstają u osób z predyspozycjami genetycznymi, dlatego jeśli nasi rodzice...