dźwięk

Od czasu do czasu każdy lubi spędzić wieczór na kanapie w towarzystwie popcornu i dobrego filmu – najlepiej komedii romantycznej. Niestety posiadanie kina domowego nie zawsze jest równoznaczne z możliwością uzyskania wrażeń wizualnych czy dźwiękowych porównywalnych z prawdziwym seansem. Jest jednak sposób na to, by naszą prywatną salę kinową wypełnił po brzegi czysty dźwięk…

Soundbar – co to takiego?

Najprościej mówiąc jest to zestaw kilku głośników zebranych w jednym urządzeniu. Sprzęt ten z reguły nie rzuca się w oczy, nie zaburza koncepcji wystroju wnętrza ze względu na niewielkie rozmiary i dość uniwersalny wygląd. Dyskretnie zamontowany pod ekranem telewizora sprawdza się idealnie jako wytwórnia dźwięku przestrzennego. Co więcej, soundbar przyda się również dla wzmocnienia dźwięku podczas każdej ‘domówki’, ponieważ za pomocą modułu Bluetooth, Wi-Fi czy też zwykłego kabla HDMI można go połączyć z innym sprzętem, np. komputerem, z którego chcemy odtworzyć konkretną playlistę utworów.

Jaki soundbar kupić?

Przy zakupie urządzenia typu soundbar należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim kompatybilność, czyli możliwość połączenia soundbaru z docelowym sprzętem (telewizorem czy innym urządzeniem mobilnym). Ważna jest również moc wbudowanych głośników, która zależy od tego, do jakich celów będziemy ich używać. Dużą rolę odgrywa producent, ponieważ renomowane firmy, aby nie stracić zaufania klientów, dbają o jakość wypuszczanych na rynek produktów. I dotyczy to nie tylko omawianego sprzętu. Nie bez znaczenia są tu kwestie wizualne – kolor, rozmiar, ogólny design powinien być tożsamy ze stylem pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Swoją decyzję o dokonaniu zakupu warto skonfrontować z ogólnodostępnym w Internecie rankingiem. Taki ranking soundbarów tworzony jest przez profesjonalistów, będących na bieżąco w tematyce urządzeń tego typu. Rankingi tworzone są zazwyczaj w oparciu o konkretny parametr czy przedział cenowy, co znacznie ułatwia wybór.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/dźwięk.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/01/dźwięk-420x285.jpgBeauty WomenLifestyledom,dźwięk,wyposażenie domuOd czasu do czasu każdy lubi spędzić wieczór na kanapie w towarzystwie popcornu i dobrego filmu - najlepiej komedii romantycznej. Niestety posiadanie kina domowego nie zawsze jest równoznaczne z możliwością uzyskania wrażeń wizualnych czy dźwiękowych porównywalnych z prawdziwym seansem. Jest jednak sposób na to, by naszą prywatną salę kinową...