pokrzywa

Nie ma osoby, która nie znałaby tej pospolitej rośliny. Choć przy niespodziewanym zetknięciu nie wywołuje najlepszych odczuć, to jednak mało który chwast ogrodowy ma tyle cennych właściwości dla naszego zdrowia i urody! Dlatego dobrze wiedzieć, co właściwie mogą dla nas zrobić herbatki, napary czy suplementy z tej rośliny – i włączyć je do naszej codziennej diety, ponieważ jej wszechstronność dla naszego zdrowia jest nie do przecenienia.

Pokrzywa dla zdrowia

Stosowanie pokrzywy w postaci np. herbatki, naparu czy kapsułek, ma niewiarygodny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zawiera witaminy A, B2, C i K oraz wapń, siarkę, żelazo, jod, potas, magnez, fosfor, flawonoidy, fitosterole i inne. Pokrzywa łagodzi dolegliwości trawienne, wspomaga pracę wątroby, żołądka, jelit, pomaga oczyścić organizm ze złogów żółciowych. Podobnie dobroczynny wpływ ma na drogi moczowe. Jest rośliną moczopędną, działa więc wspomagająco przy kamicy nerkowej, ale także i przy innych chorobach układu moczowego. Mało kto wie o tym, że ze względu na ilość zawartości żelaza, pokrzywa pomaga w przypadku anemii. Działa krwiotwórczo, wspomagając produkcję czerwonych krwinek. Powinny wiedzieć to zwłaszcza kobiety, które są bardziej narażone na zachorowanie na anemię – choćby ze względu na obfite krwawienia miesiączkowe. Można stosować ją skutecznie w okresach osłabienia organizmu. Roślina łagodnie obniża też poziom cukru i wzmacnia układ odpornościowy, co jest ważne zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Reguluje również poziom hormonów – szczególnie u mężczyzn. Działa przeciwzapalnie (zapalenia nerwów dłoni i stóp) i wspomaga organizm w walce z artretyzmem.

Pokrzywa dla urody

Również i tutaj właściwości pokrzywy są wyjątkowo pozytywne. Pokrzywa działa oczyszczająco, a jej regularne stosowanie przyczynia się do poprawy stanu skóry. Ponieważ działa przeciwzapalnie i odkażająco, stosuje się ją jako środek wspomagający w leczeniu trądziku, ropni, czyraków itp. Szczególnie dobroczynne działa na włosy. Przeciwdziała ich wypadaniu, reguluje pracę gruczołów łojowych ( co zapobiega łojotokowemu zapaleniu skóry). Wyraźnie wzmacnia włosy i nadaje im piękny, zdrowy blask. Pokrzywa przeciwdziała również łupieżowi i ogranicza jego nawroty. Wspomaga także przy innych schorzeniach w obrębie skóry głowy.

Warto przekonać się o jej prozdrowotnym działaniu, włączając do swojej diety napary i suplementy. W sklepie ateraz znajdziesz pokrzywę w postaci suszonych liści do sporządzenia naparu i kapsułek, zawierających sproszkowane liście.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/stinging-nettle-1558183_960_720-e1511887166181.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/11/stinging-nettle-1558183_960_720-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiepokrzywa,uroda,zdrowieNie ma osoby, która nie znałaby tej pospolitej rośliny. Choć przy niespodziewanym zetknięciu nie wywołuje najlepszych odczuć, to jednak mało który chwast ogrodowy ma tyle cennych właściwości dla naszego zdrowia i urody! Dlatego dobrze wiedzieć, co właściwie mogą dla nas zrobić herbatki, napary czy suplementy z tej rośliny -...