dziecko

Większości osób wydaje się, że hemoroidy, czyli żylaki odbytu to problem osób dorosłych, a nawet starszych. Niestety, okazuje się, że hemoroidy pojawiają się również u najmłodszych i mogą być bardzo bolesnym problemem. Jakie są tego przyczyny i jak można poradzić sobie z nim u dzieci? Podpowiadamy.

Hemoroidy u dzieci przyczyny

Najczęściej przyczyną pojawiania się bolesnych żylaków odbytu u najmłodszych są zaparcia. Dzieci często skarżą się na brak możliwości wydalania, co wywołuje u nich stres, ponieważ oddanie stolca kojarzy im się z dużym bólem. Często maluchy nie piją odpowiedniej ilości płynów i jedzą niewłaściwie, co wzmaga problem. Jeśli dziecko nie może załatwić się przez kilka dni, jest to z pewnością powód do interwencji. Najlepiej udać się do lekarza, który powinien zalecić delikatny syrop lub czopek. Ważne, aby nie wywoływać u dziecka większego stresu i nie wymuszać niczego. U części dzieci pojawiają się bowiem nawykowe zaparcia, które wynikają często z przyczyn psychicznych.

Kiedy zaparcia powtarzają się, najczęściej pojawiają się właśnie hemoroidy u dzieci. Są one bolesne i jeszcze bardziej utrudniają wydalenie stolca. Jest to absolutnie moment, w którym rodzic powinien udać się do dobrego lekarza, a ten wskaże możliwości rozwiązania problemu.

Inną z przyczyn może być oczywiście niewłaściwa dieta, uboga w błonnik pokarmowy i płyny. Dzieci coraz częściej są po prostu otyłe, a wiele czasu spędzają w pozycji siedzącej przed komputerem lub telewizorem. Taki styl życia, podobnie jak u osób dorosłych wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie i może przyczyniać się do powstania hemoroidów.

 Hemoroidy u dzieci – leczenie

Problemu żylaków odbytu nie wolno bagatelizować w żadnym wieku. Bardzo ważne jest, aby działać jak najszybciej, zanim dziecko nabawi się nawykowych zaparć i będzie odczuwało stres przed wydalaniem. Lekarze zalecają najczęściej różnego rodzaju syropy ziołowe oraz czopki rozluźniające. Poza tym, stosowane są również nasiadówki, na przykład z kory dębu. Niekiedy konieczne bywa zastosowanie zabiegu operacyjnego, aby dziecko mogło normalnie funkcjonować. Ważne, aby trafić szybko do specjalisty i samodzielnie nie podawać dziecku popularnych leków na hemoroidy dostępnych w aptekach. Problem może się bowiem okazać bardziej poważny, niż wydaje się na początku.

Na pewno bardzo ważna jest właściwa dieta, bogata w naturalny błonnik pokarmowy, który działa jak szczoteczka i doskonale oczyszcza jelita. Poza tym, wskazane jest też wypijanie dużej porcji płynów, a przede wszystkim wody niegazowanej.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/hemoroidy-u-dzieci-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2019/07/hemoroidy-u-dzieci-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiedzieci,hemoroidy,zdrowieWiększości osób wydaje się, że hemoroidy, czyli żylaki odbytu to problem osób dorosłych, a nawet starszych. Niestety, okazuje się, że hemoroidy pojawiają się również u najmłodszych i mogą być bardzo bolesnym problemem. Jakie są tego przyczyny i jak można poradzić sobie z nim u dzieci? Podpowiadamy. Hemoroidy u dzieci –...