zdjęcie

To jaką poduszkę wybierzemy dla naszego dziecka, będzie przekładać się na jakość i komfort jego snu. Poduszka dla dziecka powinna być nie tylko wygodna, przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim właściwie dobrana do jego potrzeb, oraz zapewniająca zdrowie kręgosłupa. Dodatkowo prawidłowo wybrana poduszka sprawi, że sen dziecka zawsze będzie bezpieczny.

Spokojny i komfortowy sen malucha

Każdemu dziecku trzeba zapewnić odpowiednie środowisko, aby mogło wypoczywać i regenerować swoje siły, zarówno w czasie dnia jak i nocy. Oczywiście, na rynku znajdziemy ogromną ilość różnorodnych poduszek, które to przeznaczone są dla dzieci. Niestety nie wszystkie są odpowiednie. Wiele z nich wypełnionych jest pierzem, inne stworzone są z pianki i niemalże wszystkie różnią się od siebie poziomem komfortu. Jak wśród tak wielkiego wyboru, nabyć te, które dla dziecka będą najlepsze?

Bezpoduszkowy okres w życiu dziecka – od kiedy pierwsza poduszka?

Specjaliści i lekarze bardzo często zalecają aby do drugiego roku życia dzieci spały bez poduszki. Podłoże wówczas powinno być stosunkowo twarde a pod główką nie powinna znajdować się żadna poduszka. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim dla niemowląt, które nie potrafią zmieniać samodzielnie pozycji w czasie snu i wówczas spanie na poduszce może grozić nawet uduszeniem.

Kiedy maluch nauczy się już zmieniać pozycję, co na ogół następuje w okresie od miesiąca, wówczas może spać na poduszce. Pamiętać jednak należy, ze poduszka musi być odpowiednio dobrana do potrzeb każdego dziecka, aby zarazem zapewnić mu komfortowy, bezpieczny sen, ale również mogła odpowiednio zatroszczyć się o prawidłowy wzrost kręgosłupa.

Prawidłowy wzrost dziecka

Mając na uwadze prawidłowy rozwój dziecka powinniśmy wybrać poduszki płaskie idealnie dostosowane do jego anatomii. Poduszka nie powinna doprowadzać do tego, aby kręgosłup wyginał się nienaturalnie. Najlepiej sięgnąć więc po ergonomiczne poduszki, które stworzone są z w pełni nowoczesnego materiału. Materiał ten pod wpływem temperatury ciała do kształtu i rozmiaru ciała malucha i idealnie na niego oddziałuje.

Najwyższej jakości poduszki dla dzieci do spania wyróżniają się specjalnym kształtem, który sprawia, że kręgosłup utrzymany zawsze jest w jednej linii. Co więcej stworzone są z bezpiecznych, antyalergicznych materiałów, dzięki czemu może ich używać każde dziecko, nawet ze skłonnością do alergii.
Polecamy również wpis o tym, czy warto stosować poduszki ortopedyczne.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-1200x724.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdjęcie-420x253.jpgBeauty WomenLifestyledziecko,poduszka,spanie,zdrowieTo jaką poduszkę wybierzemy dla naszego dziecka, będzie przekładać się na jakość i komfort jego snu. Poduszka dla dziecka powinna być nie tylko wygodna, przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim właściwie dobrana do jego potrzeb, oraz zapewniająca zdrowie kręgosłupa. Dodatkowo prawidłowo wybrana poduszka sprawi, że sen dziecka zawsze będzie...