makijaz permanentny

Musisz zawsze podkreślać oczy, ponieważ są mało wyraziste? A może twoje usta mają niesymetryczny kształt i są blade? W takim przypadku możesz zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnych zabiegów polegających na wykonaniu makijażu permanentnego.

Codzienne robienie makijażu może być męczące. Poza tym po jego zmyciu powracamy do swojego naturalnego wyglądu i za każdym razem musimy ten proces powtarzać. Gdy regularnie podkreślasz brwi, wykonujesz kreski na powiece czy malujesz usta konturówką, warto sprawdzić makijaż permanentny, z którego możemy skorzystać przede wszystkim w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest makijaż permanentny?

W dużej mierze przypomina on tatuaż, z tym że wykonywany jest na twarzy i jest znacznie delikatniejszy. Poza tym znika z czasem, ponieważ po około 2-5 latach zaczyna być już mniej wyraźny. Głównym celem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody oraz ewentualne zatuszowanie niedoskonałości. Dzięki niemu możemy podkreślić swoją urodę i wyglądać świetnie przez 24 godziny na dobę – nawet bez potrzeby wykonywania zwykłego makijażu.

Najczęściej makijaż permanentny polega na wykonaniu kreski na górnej powiece, zaznaczeniu brwi oraz na obwiedzeniu ust, także z możliwością zmiany ich kształtu, gdy są one niesymetryczne, zbyt małe. W tym celu stosuje się specjalne barwniki, które dobierane są indywidualnie w zależności od kolorytu skóry klientki. Barwniki te są całkowicie bezpieczne, dlatego makijaż ten nie niesie ze sobą ryzyka.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Podobnie jak w przypadku tatuażu, barwnik jest wprowadzany pod skórę z użyciem specjalnej maszynki. Jest on umieszczany w skórze w odpowiedniej gęstości, dzięki czemu nie widzimy poszczególnych kropeczek z iniekcji. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego też nie jest on nieprzyjemny. Zwykle trwa od około godziny do trzech godzin w zależności od zakresu pracy.

Od razu po wykonanym zabiegu kreski z barwnikiem mogą wyglądać bardzo intensywnie. Miejsce jest też zaczerwienione oraz opuchnięte. W czasie do około 24 godzin intensywna barwa zanika i odsłania się ta określona wcześniej z klientką. Dochodzi też do delikatnego łuszczenia – pojawiają się małe strupki, które w kolejnych dniach odpadają. W tym czasie należy przestrzegać zaleceń specjalisty, aby zabieg był w pełni udany. Zwykle ostateczny efekt możemy zauważyć po tygodniu.

Gdzie możemy wykonać makijaż permanentny?

Aktualnie usługi tego rodzaju oferowane są przez bardzo wiele różnych gabinetów, niemniej jednak powinniśmy przede wszystkim postawić na fachowców. Niestety, zdarza się, że makijaż może być wykonany niechlujnie, niedokładnie, z wykorzystaniem gorszej jakości preparatów, co w rezultacie powoduje, że zamiast dodawać urody, po prosu szpeci. Warto więc przeszukać dokładnie oferty i sprawdzić opinie, aby mieć pewność, że udajemy się do fachowców w tej dziedzinie.

Do wykonania makijażu permanentnego w Krakowie zaprasza gabinet medycyny estetycznej Bona Dea. Oferuje on najnowocześniejszy makijaż tego rodzaju, czyli Conture Make-Up firmy Long Time Liner, który pozwala na uzyskanie optymalnego rezultatu.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/makijaz-permanentny.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/makijaz-permanentny-420x280.jpgBeauty WomenMakijażkobieta,makijaż,makijaż permamentny,urodaMusisz zawsze podkreślać oczy, ponieważ są mało wyraziste? A może twoje usta mają niesymetryczny kształt i są blade? W takim przypadku możesz zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnych zabiegów polegających na wykonaniu makijażu permanentnego. Codzienne robienie makijażu może być męczące. Poza tym po jego zmyciu powracamy do swojego naturalnego wyglądu...