fitness

Ciąża jest bardzo szczególnym okresem, w którym przede wszystkim należy dbać o prawidłowy rozwój małego dziecka. To złożony proces, na który na pewno składa się odpowiednie odżywianie, na który również składa się odpowiednia aktywność organizmu. Poza tym, że ważnym aspektem jest zażywanie świeżego powietrza, spacery, to jednocześnie też można wziąć udział w innego rodzaju zajęciach. Bardzo dobrym tego przykładem jest pilates. W tego rodzaju zajęciach bierze udział dosyć spora grupa kobiet w ciąży. Zasadniczo mówiąc o organizowanych zajęciach pilates, to mamy do czynienia z osobnymi zajęciami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży.

Dlaczego pilates dla kobiet w ciąży?

Zanim przejdziemy do sytuacji, w których kobiety w ciąży nie powinny brać udziału w zajęciach fitness, wskażmy najpierw na to, dlaczego te zajęcia są wskazane większości z tych kobiet. Można i należy wskazać w pierwszej kolejności na bardzo szerokie korzyści, jakie można odnieść z tego tytułu. Zatem zaliczymy do nich w głównej mierze:
– wzmocnienie mięśni miednicy, pleców oraz innych partii mięśniowych
– znacznie łatwiejszy poród naturalny
– uniknięcie zjawiska rozstępów, wyeliminowanie ryzyka utraty jędrności skóry
– uniknięcie zjawiska nietrzymania moczu
– znacznie lepsza kondycja fizyczna i psychiczna

Można mówić o bardzo wielu wymiernych korzyściach związanych z uprawianiem tej aktywności fizycznej. Warto oczywiście zapisać się na osobą grupę ćwiczeniową przeznaczoną tylko i wyłącznie dla kobiet w ciąży.

Przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń

Istnieją pewnego rodzaju przeciwwskazania dla kobiet w ciąży, aby nie brać udziału nie tylko w zajęciach pilates, ale aby ogólnie unikać aktywności fizycznej w trakcie ciąży. Do tych przeciwwskazań na pewno można zaliczyć jakiekolwiek kłopoty zdrowotne w ciąży, zagrożoną ciążę, kłopoty w ciąży w czasie przeszłym. Poza tym również można tu wskazać na pierwszy trymestr ciąży, w którym mamy do czynienia z delikatnym rozwojem płodu. Jest to czas, gdy dziecko jest szczególnie narażone na różne negatywne czynniki.

To wszystko, co zostało tutaj wymienione, to pewnego rodzaju ogólne zalecenia czy też przeciwwskazania dotyczące kobiet w ciąży i ich udziału w zajęciach pilates. Tak naprawdę chodzi o to, aby w sposób indywidualny skonsultować się z własnym lekarzem, który zadecyduje czy dana kobieta może w tego rodzaju zajęciach wziąć udział. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby dbać o swoje zdrowie i o dziecko rozwijające się w łonie matki.

Wpis powstał we współpracy z serwisem balanced-body.pl, oficjalnym dystrybutorem sprzętu do pilates marki Balanced Body w Polsce.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/wyrownaj-swoje-szanse-w-walce-o-piekna-figure-1200x1000.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/11/wyrownaj-swoje-szanse-w-walce-o-piekna-figure-420x350.jpgBeauty WomenSpa & Wellnessciąża,pilates,zdrowieCiąża jest bardzo szczególnym okresem, w którym przede wszystkim należy dbać o prawidłowy rozwój małego dziecka. To złożony proces, na który na pewno składa się odpowiednie odżywianie, na który również składa się odpowiednia aktywność organizmu. Poza tym, że ważnym aspektem jest zażywanie świeżego powietrza, spacery, to jednocześnie też można...