1

Oświadczyny to zwyczaj, który w bardzo różnej formie znany jest od czasów starożytnych. Momentem kulminacyjnym oświadczyn jest wręczenie swojej wybrance wspaniałego pierścionka. Jego wybór spędza wielu panom sen z powiek przez długi czas.

Pierścionek to nie tylko odpowiednio dobrany rozmiar. Trzeba również zdecydować jaki kamień umieścić w oczku pierścionka. Bardzo ważny jest również materiał, z którego zrobiono pierścionek. Do wyboru są pierścionki złote i srebrne. Sprawdźmy, które lepiej sprawdzą się w roli pierścionka zaręczynowego.

Srebrny czy złoty?

To trudne pytanie, gdyż nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Kwestia doboru kruszca jest kwestią całkowicie indywidualną. Na pewno jednym z najważniejszych są preferencje kandydatki na żonę.

Powszechnie przyjęło się, że każdy pierścionek powinien być złoty. Jednak są gusta i guściki, nie każda kobieta lubi złotą biżuterię. Zanim zdecydujesz jaki pierścionek wybrać, zobacz co ona nosi na co dzień. Druga i równie ważna kwestia to budżet Pana młodego.

Złoty pierścionek to wydatek znacznie większy niż srebra. Niektórzy mężczyźni nie dysponują odpowiednimi środkami do zakupu tak drogiego pierścionka. Czy warto się zapożyczać? To jedyna taka okazja w życiu, ale pożyczki to nie jest dobre rozwiązanie. Wybranka serca na pewno będzie zachwycona eleganckim pierścionkiem ze srebra.

Jaki kamień do pierścionka?

Wybranie pierścionka zaręczynowego, który spodoba się wybrance serca to naprawdę trudne zadanie. Ważną kwestią jest bowiem nie tylko wybranie odpowiedniego materiału, ale także oczka. Najczęściej oczka w pierścionkach zaręczynowych są z kamieni szlachetnych; można mieć niemal sto procent pewności, że takie kamienie znajdą się w złotych pierścionkach. W sklepach jubilerskich zdecydowanie najwięcej jest pierścionków z diamentem.

Diamenty są symbolem trwałości i wierności, dlatego tak chętnie wybierane są pierścionki zaręczynowe z tymi kamieniami. Ale oczka w pierścionkach mogą być także z czerwonego rubinu. To kamień, który także jest symbolem trwałości uczuć, ale dodatkowo symbolizuje odwagę i namiętność. Symbolem szczęścia jest szmaragd.

To kamień w kolorze zielonym; jest on także symbolem szczęścia i siły. Bardzo dużą popularnością od kilku lat cieszą się pierścionki zaręczynowe z szafirem. To wyjątkowo piękny kamień szlachetny w kolorze niebieskim.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem wręczył swojej wybrance serca książę William. Popularność pierścionków z szafirem rozpoczęła się właśnie od tego wydarzenia. Szafir to symbol czystości, skromności i wierności. Szczególnie pięknie prezentują się pierścionki z szafirem w odcieniu bławatka. Ten odcień nosi nazwę błękitu kaszmirskiego.

Do najczęściej wręczanych pierścionków zaręczynowych należą te złote z diamentowym oczkiem. Nie oznacza to jednak, że pierścionek zaręczynowy nie może być srebrny. Wybór odpowiedniego pierścionka zależy zarówno od możliwości finansowych narzeczonego jak i od tego w jakim stylu biżuterię nosi wybranka serca.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/1.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2020/05/1-420x282.jpgbartek669Lifestylebiżuteria,pierścionekOświadczyny to zwyczaj, który w bardzo różnej formie znany jest od czasów starożytnych. Momentem kulminacyjnym oświadczyn jest wręczenie swojej wybrance wspaniałego pierścionka. Jego wybór spędza wielu panom sen z powiek przez długi czas. Pierścionek to nie tylko odpowiednio dobrany rozmiar. Trzeba również zdecydować jaki kamień umieścić w oczku pierścionka. Bardzo ważny...