pieluszki bambusowe

Pieluszki bambusowe wciąż zyskują na popularności, a to wszystko dzięki ich niesamowitym właściwościom i uniwersalności w codzienny użytkowaniu. Są jednocześnie bardzo bezpieczne i miłe dla malucha, a do tego trwałe i piękne. Jakie są zalety pieluch bambusowych i do czego ich używać?

Z czego są zrobione pieluchy bambusowe?

Pieluchy bambusowe wykonane są w wiskozy bambusowej. Jest to włókno bambusowe poddane odpowiedniej obróbce, ale warto zwrócić uwagę na to, że do całego procesu nie używa się sztucznych, chemicznych i często szkodliwych dodatków. Naturalne włókno bambusa jest bardzo odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Niestraszne mu wysokie temperatury, czy częste pranie. Wyroby z wiskozy bambusowej są bardzo przewiewne, mają właściwości termoregulujące i świetnie chłoną wodę. Oprócz tego bambus jest rośliną bardzo odporną na działanie wszelkiego rodzaju patogenów i tę właściwość zachowują również produkt z niego wykonane. Pomimo kontaktu bezpośredniego ze skórą, śliną, czy potem, w takich pieluszkach i ubrankach nie zalęgną się chorobotwórcze grzyby czy bakterie, a sam materiał nie będzie przesiąkał zapachami z otoczenia.

Pieluszki bambusowe – zastosowanie

Pieluszki bambusowe to produkt bardzo uniwersalny, a w opiece nad maluchem przydadzą się już od pierwszych dni życia. Po pierwsze są bardzo przyjazne skórze nawet najbardziej wrażliwych alergików. Z tego względu można jest stosować do długiego i bezpośredniego kontaktu z ich skórą. Sprawdzą się w roli mięciutkiego ręcznika, kocyka, prześcieradełka, czy otulacza w pierwszych dniach życia. Niemowlaki bardzo często wybierają sobie wszelkiego rodzaju lejące się materiały na ukochane przytulanki, przy których się uspokajają i zasypiają, a wiskoza bambusowa wyjątkowe dobrze sprawdza się w tej roli. Pokocha ją nie tylko Twoje dziecko, ale również Ty, za łatwość czyszczenia, brak zagnieceń, czy szybkość wysychania po praniu.

Gdzie kupić pieluchy bambusowe?

Pieluchy bambusowe to produkt, który jest już dostępny we właściwie każdym sklepie oferującym elementy wyprawki dziecięcej. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość produkty, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej podróbek, lub produktów z domieszką innych włókien, przez co pielucha może stracić swoje właściwości. Nie zrażaj się jednak w poszukiwaniach, bo w gąszczu gramatur, rozmiarów pieluch i przepięknych wzorów każdy znajdzie coś dla siebie.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/03/pieluszki-bambusowe.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2021/03/pieluszki-bambusowe-420x282.jpgBeauty WomenLifestyledom,dziecko,lifestyle,pieluchy,poradyPieluszki bambusowe wciąż zyskują na popularności, a to wszystko dzięki ich niesamowitym właściwościom i uniwersalności w codzienny użytkowaniu. Są jednocześnie bardzo bezpieczne i miłe dla malucha, a do tego trwałe i piękne. Jakie są zalety pieluch bambusowych i do czego ich używać? Z czego są zrobione pieluchy bambusowe? Pieluchy bambusowe wykonane...