włosy

Marzymy o tym, aby kosmyki naszych włosów pięknie odbijały promienie słoneczne, zawsze dobrze się układały i były zdrowe. W tym celu należy zwrócić uwagę na rodzaj stosowanych kosmetyków. Nie mniej ważna jest też systematyczność i świadomość posiadanego typu włosów. Wyróżnia się włosy normalne, przetłuszczające się, suche, uwrażliwione i zniszczone. Znając rodzaj swoich włosów, łatwiej dobierzemy odpowiednie kosmetyki, które posłużą do ich efektywnej pielęgnacji i stylizacji. Jakie preparaty kosmetyczne działają w przypadku włosów wielozadaniowo i skutecznie?

Podział włosów w oparciu o stopień ich zniszczenia

Włosy, oprócz przynależności do konkretnego typu, możemy zakwalifikować również do jednej z grup – włosów zniszczonych lub niezniszczonych. Czym charakteryzuje się każdy z wymienionych rodzajów?

  • włosy zniszczone – to włosy matowe, kruche i wykazujące skłonności do elektryzowania się. Zazwyczaj do takiego stanu przyczyniają się szkodliwe zabiegi fryzjerskie, takie jak trwała koloryzacja, rozjaśnianie, stylizacja na gorąco z użyciem prostownicy lub lokówki. Niekorzystanie na ten rodzaj włosów wpływa używanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i modelowania,
  • włosy niezniszczone – mają zdrowy wygląd, ich struktura nie została uszkodzona. Takie kosmyki są mocne, błyszczące i nie wypadają.

Włosy normalne a suche i uwrażliwione

Typem włosów, które można zakwalifikować do włosów niezniszczonych są włosy normalne, które są mocne, lśniące i nie przetłuszczają się. Wydzielana prze gruczoły łojowe ilość sebum pozwala nie tylko ochronić włosy przed utratą wilgoci, ale także nie obciążają włosów produkowanym łojem. Włosy normalne są mocne i lśniące. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczkami włosów kręconych, to zwykle są to włosy suche. Niedobór wydzielanego sebum powoduje, że włosy nie są dostatecznie chronione przed utratą wody, wskutek czego tracą elastyczność i ulegają przesuszeniu. Ten rodzaj włosów charakteryzuje się małą odpornością na uszkodzenia, włókna włosowe są matowe, nieelastyczne, rozdwajają się na końcach i trudno je ułożyć. Niektórzy z nas mogą być posiadaczami włosów uwrażliwionych, które cechuje podatność na zniszczenia. Ten typ włosów jest bardziej wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych oraz zabiegi fryzjerskie. Takie włosy mogą już być zniszczone lub tylko wykazywać wrażliwość na działanie szkodliwych czynników czy też niewłaściwą pielęgnację.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy z tych trzech typów włosów możemy pielęgnować przy użyciu kosmetyków jednej linii.

Seria kosmetyków do włosów Nutritive Kerastase

Seria preparatów kosmetycznych Nutritive od Kerastase to połączenie antyoksydacyjnych składników, które zostały pobrane z kłącza irysa oraz kompleksu Gluco-Active. Dzięki unikatowym właściwościom kosmetyków Nutritive włosy odzyskują lekkość i blask, a ponadto są odżywione. Wśród preparatów z linii Nutritive znajdują się:

  • Preludium pielęgnacji do włosów bardzo suchych – Immersion Nutritive,
  • Kąpiel odżywcza Irisome Nutritive do włosów suchych i uwrażliwionych po koloryzacji,
  • Mleczko odżywcze Nutritive do włosów normalnych i lekko suchych,
  • Nektar termiczny Nutritive do włosów suchych.

Dzięki odżywczym składnikom, które są obecne w kosmetykach do włosów linii Nutritive, poprawisz kondycję włosów normalnych, suchych lub uwrażliwionych.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/włosy.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/03/włosy-420x280.jpgBeauty WomenWłosykosmetyki,pielęgnacja,włosyMarzymy o tym, aby kosmyki naszych włosów pięknie odbijały promienie słoneczne, zawsze dobrze się układały i były zdrowe. W tym celu należy zwrócić uwagę na rodzaj stosowanych kosmetyków. Nie mniej ważna jest też systematyczność i świadomość posiadanego typu włosów. Wyróżnia się włosy normalne, przetłuszczające się, suche, uwrażliwione i zniszczone....