dziecko

Ochrona delikatnej skóry niemowląt wymaga ze strony rodziców szczególnej uwagi – wybór odpowiednich kosmetyków dla noworodka to nie lada wyzwanie. W jaki sposób odróżnić godne zaufania produkty od tych, które mogą zaszkodzić najmłodszym? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów.

Dobrze skomponowana wyprawka dla niemowlaka musi zawierać zestaw odpowiednio dobranych do jego wrażliwej skóry preparatów. Wybór jest naprawdę spory, a świeżo upieczeni rodzice nie zawsze wiedzą, od czego powinni zacząć swoje zakupy. Kosmetyki dla noworodka to nie tylko mydełka, żele i szampony, ale także kremy, balsamy czy olejki. W pierwszej kolejności musimy zorientować się, co tak naprawdę będzie nam potrzebne. Sięgając po konkretne produkty, skoncentrujmy się przede wszystkim na wieku dzieci, dla których zostały przeznaczone. Każdy z nich powinien posiadać ponadto odpowiedni atest, świadczący o bezpieczeństwie dla zdrowia najmłodszych. Wszystkie kosmetyki dla noworodka powinny być oczywiście hipoalergiczne, by nie uczulić nawet najwrażliwszej skóry. Istnieje prosta zasada, która sprawdzi się w każdym przypadku: im mniej składników posiada określony produkt, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zaszkodzi on maluchowi.

Niezależnie od tego, co podpowiada nam intuicja, przy wyborze określonych kosmetyków dla noworodka musimy skoncentrować się na rzeczach najbardziej istotnych. Absolutną podstawą są preparaty myjące, takie jak bezzapachowe mydełka, żele lub płyny przeznaczone dla najmłodszych. W naszym wyposażeniu muszą znaleźć się także kremy ochronne – zwłaszcza do pupy malucha, a także balsam nawilżający i krem do buzi. Wybierając niezbędne kosmetyki dla noworodka powinniśmy zadbać także o zapewnienie oliwki, organicznych chusteczek nawilżanych (np. z bawełny), zasypki i maści na odparzenia. Przydatna będzie także sól fizjologiczna, przeznaczona do przemywania oczu malucha (zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach życia). Co z szamponem? Z tym zakupem możemy wstrzymać się do momentu, w którym maluch ukończy 6. miesiąc życia. Wcześniej do mycia główki wystarczą z pewnością płyny używane do mycia ciała. Posiadając tego typu listę z pewnością zapewnimy swojemu dziecku zestaw niezbędnych kosmetyków.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/ciemieniucha-1200x797.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2017/09/ciemieniucha-420x279.jpgBeauty WomenZdrowiedziecko,kosmetyki,zdrowieOchrona delikatnej skóry niemowląt wymaga ze strony rodziców szczególnej uwagi – wybór odpowiednich kosmetyków dla noworodka to nie lada wyzwanie. W jaki sposób odróżnić godne zaufania produkty od tych, które mogą zaszkodzić najmłodszym? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów. Dobrze skomponowana wyprawka dla niemowlaka musi zawierać zestaw odpowiednio dobranych do jego wrażliwej...