perfumy

Zapach. Każda osoba wydziela swój naturalny zapach – feromony. Ponieważ my sami nie go nie czujemy, używamy perfum. Perfumy dla niektórych są jak ubrania, bez użycia ulubionego zapachu nie wyszliby z domu.

Zapach perfum jaki wybieramy, odzwierciedla nasz charakter. Kobiety raczej stosują delikatne, kobiece, mężczyźni natomiast mocniejsze, bardziej wyraźne, zdecydowane i…po prostu męskie. Nie każdy zapach jest odpowiedni do pory roku, sytuacji, miejsca i wykonywanych czynności. Mężczyźni mają w swoim zwyczaju używać od jednego do dwóch flakoników, dzieląc je na zależne od sytuacji lub od ubioru. Na randkę, wyjście na bankiet stosują perfumy raczej o bardziej wyrazistej tonacji, wręcz ordynarne – powód? Prosty – chcą zaznaczyć swoją obecność, wyróżnić się, zaznaczyć swoje terytorium, czuć się wyjątkowo. Na wyjazd na wakacje czy do znajomych na działkę, użyją lżejszych, mniej wyróżniających się perfum. Pozostaje kwestia odpowiedniego doboru perfum. Od lat krąży powiedzenie, które mówi o tym, że perfumy należy wybierać umiejętnie i należy je testować, tak aby po spryskaniu się nimi, samym ich nie czuć na sobie. Jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe, ponieważ zapachy, które nie utożsamiają się z nami, nie są dla nas odpowiednie. Dzieje się to za sprawą wcześniej wspomnianych feromonów. Jeżeli perfumy różnią się tonowo od naszego zapachu, zapach który nam się podoba może stracić swój urok i zupełnie inaczej na nas pachnieć a w konsekwencji oddalić się od naszego ideału. Zacznie nas nużyć, przeszkadzać a my będziemy czuli się zmęczeni jego „obecnością”.

Jak więc dobrać odpowiedni perfumy?

Aby przekonać się czy zapach, który nam się podoba w perfumerii, jest dla nas odpowiedni, musimy najpierw przeprowadzić test. Prawie w każdej perfumerii bez problemu otrzymamy bezpłatną próbkę. Przede wszystkim nanieśmy kilka kropel perfum na nadgarstek, odczekajmy chwilę, aby zawarty w nich alkohol odparował, następnie pozostawić zapach na kilka minut aby utożsamił się z zapachem naszego ciała. Jeżeli po upływie kilku minut wybrany przez nas zapach nadal będzie nam się podobał i utrzymywał swoją trwałość, przenieśmy test na szyję oraz w miejsca tętniące (np. nadgarstki, wewnętrzna strona łokcia, tuż za uszami) i odczekajmy dłuższy czas (ok. 1 godz.). Jeżeli po upływie tego czasu nadal będziemy czuć intensywny zapach, nie powinniśmy kupować tych perfum, pomimo tego że nam się podobają, ponieważ nie są one kompatybilne z zapachem naszego ciała. Bardzo często jest tak, że perfumy, które odpowiadają naszym zmysłom, są naszymi perfumami i świetnie się z nami komponują. Musimy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie o rozdzieleniu perfum na porę letnią i zimową. Nie zawsze perfumy używane przez nas, są odpowiednie na przykład na lato.

Na porę letnią starajmy się używać zapachów mniej drażniących, lekkich, bardziej naturalnych, ponieważ upały nie służą mocnej, piżmowe tonacji. Wtedy wydzielamy znacznie więcej potu, feromonów, które w połączeniu z naszymi mocnymi perfumami, mogą wydawać zupełnie inny zapach niż chłodniejszą porą.

 

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/perfumy.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2016/08/perfumy-420x280.jpgBeauty WomenZapachyferomony,lato,perfumy,zapachZapach. Każda osoba wydziela swój naturalny zapach - feromony. Ponieważ my sami nie go nie czujemy, używamy perfum. Perfumy dla niektórych są jak ubrania, bez użycia ulubionego zapachu nie wyszliby z domu. Zapach perfum jaki wybieramy, odzwierciedla nasz charakter. Kobiety raczej stosują delikatne, kobiece, mężczyźni natomiast mocniejsze, bardziej wyraźne, zdecydowane...