stopy

Pękanie pięt często idzie w parze z nadmierną suchością skóry na stopach. Skóra na stopach bogata jest w gruczoły potowe ale brak w niej gruczołów łojowych, które by ją natłuszczały. Aby uniknąć pękaniu pięt konieczne jest odpowiednia i całoroczna pielęgnacja stóp.

Przyczyny pękania pięt

Pękanie pięt jest dolegliwością, na którą skarży się wiele osób. Na szczęście nie jest to schorzenie groźne ani niebezpieczne dla zdrowia. Oczywiście brak podjęcia leczenia i pielęgnacji stóp może prowadzić do rozwoju infekcji bakteryjnej, wirusowej lub grzybiczej oraz powstania bolących ran na piętach. Pięty pękają na skutek wysuszenia i braku elastyczności skóry. Niezdrowy tryb życia i odżywiania, dieta uboga w witaminy również mogą przyczynić się do pojawienia problemów ze skórą. Powodem pękania pięt jest także nadwaga, chodzenie w niewłaściwym obuwiu, brak higieny i niewłaściwa pielęgnacja stóp, predyspozycje genetyczne, cukrzyca, choroby reumatyczne, grzybica  oraz deformacje stóp.

Jak poradzić sobie z pękaniem pięt?

Kiedy zauważymy niepokojące zmiany na stopach lub pojawi się długotrwały ból stóp, należy odwiedzić podologa. Podolog również zajmuje się leczeniem problemu pękających pięt. Aby wyleczyć popękane pięty należy frezarką usunąć zrogowaciały naskórek, wygładzić pięty i nałożyć odpowiedni preparat. Aby dolegliwość ta nie powróciła, musimy dostosować się do zaleceń specjalisty oraz zadbać o właściwą pielęgnację stóp.

Domowa pielęgnacja stóp

Chcąc zapobiec bolesnemu i nieestetycznemu pękaniu pięt należy zwrócić uwagę na pielęgnację stóp. Aby skóra na piętach nie pękała musi być nawilżona i odżywiona. W tym celu zaleca się stosowanie specjalnych, mocna nawilżających i natłuszczających kremów do stóp i masek. Dobre efekty przynosi także zabieg z wykorzystaniem parafiny oraz smarowanie pięt maścią z witaminą A. Warto także regularnie usuwać martwy i zrogowaciały naskórek pumeksem, tarką lub na wizycie u podologa. W przypadku nawracania tego problemu powinno się znaleźć przyczynę i ją wyleczyć.

http://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/feet-2522874_1920-1200x800.jpghttp://beauty-women.pl/wp-content/uploads/2018/05/feet-2522874_1920-420x280.jpgBeauty WomenZdrowiechoroby,pięty,zdrowiePękanie pięt często idzie w parze z nadmierną suchością skóry na stopach. Skóra na stopach bogata jest w gruczoły potowe ale brak w niej gruczołów łojowych, które by ją natłuszczały. Aby uniknąć pękaniu pięt konieczne jest odpowiednia i całoroczna pielęgnacja stóp. Przyczyny pękania pięt Pękanie pięt jest dolegliwością, na którą skarży...